В Україні створюється стратегія відновлення та розвитку систем зрошення

27 вересня 2017, 12:14 3750

Уряд ставить перед собою завдання  розширити площу зрошуваних сільськогосподарських угідь, щоб підвищити як стійкість агровиробництва до змін клімату, так і загальну продуктивність сільськогосподарської галузі.

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час засідання Координаційної ради з питань відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем, говориться у повідомленні на урядовому порталі.

Семерак зауважив, що неефективне управління розгалуженою інфраструктурою водного господарства, зрошення та дренажу, а також застаріле обладнання призводять до втрат майже третини води, поданої у зрошувальні системи.

«В останні десятиліття площа зрошуваних земель в Україні зменшилася в рази. Високі втрати води, пов'язані з погіршенням технічного стану об»єктів інфраструктури, а також тривалими застарілими управлінськими підходами«, — пояснив Остап Семерак.

Під час засідання також розглядалися пропозиції та зауваження до проекту стратегії відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем України, яка має бути реалізована у три етапи та передбачає створення Національної водної ради і басейнових рад, а також містить обов«язкові  цільові індикативні  показники і передбачає збільшення площ зрошення та відновлення водорегулювання системи дренажу.

Він висловив сподівання, що ухвалення стратегії відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем України, робота над якою триває вже не перший рік, буде ухвалено найближчим часом.

«Концепція реформування водного агентства та стратегія зрошення — на сьогодні ключові документи, які мають базуватись на кращих міжнародних і європейських принципах та бути адаптованими до українських реалій. Хочу подякувати партнерам з Мінагропроду, наукових інститутів, усім залученим сторонам, а також Світовому банку — за напрацювання і прогрес, якого вдалося досягнути протягом останнього року», — резюмував Остап Семерак.