Джерело фото: Тячівська РДА
Про це в коментарі ВВС Україна повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.
Родовище розробляє ТОВ «Катіон Інвест». Директор підприємства Сергій Кондратьєв зазначає, що тереблянська сіль у непереробленому вигляді підходить для технічних потреб, оскільки багато домішок, а відсоток натрію тут складає близько 90%, тоді як в «Артемсіль» — 97-98%.
Родовище має великі поклади харчової солі, проте для її видобутку потрібен час. Якщо до покладів якісної харчової солі вдасться дійти за допомогою комбайну, її видобуток розпочнеться у другій половині 2024 року.
У Закарпатській ОВА сподіваються, що наприкінці 2024 року зможуть забезпечити 50% потреб України в харчовій солі типу «екстра». Віктор Микита сподівається, що 2025 року Тереблянське родовище забезпечить 100% потреб України в солі — як технічної, так і харчової.
Запаси сягають близько 500 млн т технічної солі та близько 100 млн т харчової. І обсяги, наскільки відомо на сьогодні, більші, ніж в «Артемсіль». Сіль на цьому родовищі можна розробляти і постачати не лише на внутрішній ринок.
Але видобуток солі на Закарпатті та її подальший експорт потребують вирішення низки логістичних питань, адже родовище віддалене від залізничних шляхів, а місцеві дороги не витримають великої кількості багатотонних вантажівок.