Про це свідчать дані Державної служби статистики України.
Так, найбільшими покупцями цієї товарної позиції (у грошовому вимірі) стали Молдова (361 т на $603,4 тис.), США (69 т на $340,5 тис.), Грузія (144 т на $205,8 тис.) та Азербайджан (93 т на $123,3 тис.). На частку цих країн припадає 60% експортних поставок готової та консервованої риби. Також значні поставки здійснено до Білорусі, Латвії та Узбекистану.
У розрізі товарних позицій за липень-вересень поточного року найбільше експортовано готової або консервованої риби (в абсолютному вимірі):
- сардин, сардинели, кільки або шпротів — 750 т на $957,6 тис.;
- оселедців — 38 т на $143,9 тис.;
- скумбрії — 18 т на $41,8 тис.;
- анчоусів — 7 т на $80,5 тис.

Кермо, поле і TikTok: як 18-річна студентка працює трактористкою

Молочне господарство на Вінниччині утримує майже 10 тисяч голів ВРХ

Датчик справний, а трактор втрачає тягу: де ховалася несправність

Водогосподарські організації Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм домовились про надання послуг із подання води на загальну площу майже 76,6 тис. га.

Українські виробники риби наразі мають достатній потенціал, щоб забезпечити потреби державних закладів якісною вітчизняною продукцією.

Територіальні громади в Україні отримали повноваження щодо розпорядження ставками.

Глобальне виробництво у сфері рибальства й аквакультури у 2024 році сягнуло рекордних 235 млн т. Із яких водних тварин — 195 млн т і ще 40 т водоростей.

У структурі продукції аквакультури Волинської області понад половину становлять лососеві види риб. У 2025 році їх виростили 226,9 т, що складає 53,1% від загального обсягу виробництва.

У канадській провінції Британська Колумбія рибалки встановили світовий рекорд, впіймавши на річці Фрейзер білого осетра завдовжки 356 см. Це найбільший представник виду, зареєстрований у сучасній історії.

Управління водного господарства Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм уклали угоди про подання води для поливу сільськогосподарських угідь на площу 71 тис. га.

Загальна сума реалізації лотів на вилов водних біоресурсів за перше півріччя 2026 року склала майже 44 млн грн.

Експортна орієнтація аквакультури може стати шляхом для розвитку цього бізнесу.

Україна має всі можливості для забезпечення себе рибою вітчизняного виробництва, проте для цього необхідно сформувати попит і в першу чергу серед Сил оборони.