«Чи є дефіцит робочої сили зараз? Ми не можемо відповісти прямо, бо насправді люди якісь є, резерви також є, але чому люди не знаходять роботу, а роботодавці працівників? Відповідь, очевидно, криється не в кількісних параметрах, а в особливостях територіального розмішення, інфраструктурі та обсягах пропозиції щодо опллати праці. У фізичному вимірі у нас достатньо населення, а ось у кваліфікаційному є питаня, оскільки серед людей, які шукають роботу, досить високий прошарок тих, які не мають формально визначеної кваліфікації», — резюмує науковець.
Олександр Цимбал звертає увагу, що окреме питання щодо працевлаштування людей, які повернулися з війни.
«Не варто чекати від держави, що вона підхопить ветеранів, буде з ними працювати і навчати їх під потреби бізнесу, тут компанії мають брати на себе цю відповідальність», — каже ветеран, блогер, голова ГО «Мрія» Юрій Гудименко.
Він зазначає, що ветерани війни будуть не такими, якими їх уявляє суспільство. В американській армії максимум 20% ветеранів саме бойових дій мають ПТРС чи інші розлади. Зазвичай, якщо людина до війни була нормальною, то такою вона і залишиться.