Грант у розмірі €3500 на відновлення сирного виробництва від італійського концерну Nazionale del Parmigiano Reggiano отримає ФГ «Лиманська коза» з Херсонської області. Це сімейне мале підприємство родини Бєлозоренків, яке сьогодні утримує 50 кіз.
Про це повідомляє команда ProCheese, яка збирала заявки та відбирала переможця для отримання гранту від італійського концерну Nazionale del Parmigiano Reggiano.
«Обсяги завданої окупантами шкоди важко осягнути. Однак мужність українських виробників точно увійде в історію«, — зазначає сирна експертка ProCheese Оксана Чернова.
До повномасштабного вторгнення господарство «Лиманська коза» виробляло 1500 кг сиру на рік. Зараз обсяги значно скоротилися:
«Ми пережили російську окупацію, жили під обстрілами. Під час одного з таких обстрілів рашисти вбили нашого козла-виробника та ще одну козу, але слава Богу, інші тварини не постраждали. Під час окупації ми продовжували свою діяльність і утримували всіх кіз. Адже ми тримаємо їх виключно для молока та виготовлення сирів. Сьогодні на фермі ситуація склалася дуже критична», — розповідають власники ферми.
Ось лише короткий перелік збитків, який окупанти завдали родині сироварів:
Однак сировари не здаються: «Попри усі проблеми, наше господарство продовжує працювати. Щомісяця ми виготовляємо 60 кг сирів з 300 л козиного молока. Ми також беремо участь у благодійних акціях — допомагаємо волонтерам, військовим та мешканцям села, які потребують допомоги».
Попереду на це сімейне господарство чекає тривала робота з відбудови виробництва, однак команда ProCheese щиро вірить, що таким мужнім, рішучим та добрим господарям вдасться вистояти, попри всі злочини окупантів. До речі, екоферма віднедавна опікується не лише козами: «Минулого року підібрали у селищі Станіслав 6 безпритульних собак та 9 котів, яких залишили їх господарі під час евакуації. Тепер наша екоферма, окрім кіз, піклується ще й про них» — ділиться родина Бєлозоренків.
Сировари вірять у Перемогу України й попри війну будують плани на майбутнє, тому вже сьогодні мають чіткий план розвитку екоферми, що включає в себе налагодження виготовлення та збуту продукції, а також проходження навчальних тренингів для виробників сиру.
Команда ProCheese окремо дякує партнерам з концерну Nazionale del Parmigiano Reggiano. Справжня сміливість — називати зло на ім’я та допомагати тим, хто від нього постраждав. З такими іноземними партнерами ми ще швидше відбудуємо українське та створимо відкриту міжнародну сирну спільноту разом.