На Черкащині студент створив лісову пасіку

09 лютого 2023, 11:00 2303

Студент-маркетолог Богдан Лісовий із села Здобутка на Черкащині створив «Лісову пасіку» на 30 вуликів.

Ознайомитися з бджільництвом йому допоміг досвідчений пасічник Станіслав Очеретяний, в якого хлопець деякий час був помічником. Саме тут він і дізнавався ази цієї справи, в усьому допомагав господарю на пасіці й паралельно навчався.

Богдан Лісовий

Коли я починав займатися бджільництвом, сім’я Очеретяних безкоштовно віддали мені 10 старих вуликів для користування, чим мені допомогли, і за що я їм дуже вдячний. Ці вулики були виготовлені років 38 тому, всередині них навіть наклейки є з датою виготовлення. Я їх власноруч полагодив, вже три роки користуюся і надалі планую використовувати, адже вони ще міцні та надійні.

Найскладнішим у справі бджільництва, як розповідає Богдан, для нього є погодні умови. Адже кожного року погода різна, і до всього потрібно пристосовуватися. Говорить, що зимівля дуже важка — то потепління, то великі морози, тому за комахами постійно потрібно наглядати. А от весною медоносна база може бути не дуже хорошою, тому слід підгодовувати бджіл.

Власну продукцію молодий пасічник популяризує у соцмережі. Минулого року вперше качав мед з акації, з якого потім робив різну продукцію на продаж, наприклад, горішки, залиті медом.


Джерело фото: Вісті Черкащини