Сфера сільського господарства входить до десятки найбільш активних на українському ринку праці. На неї припадає 4% від усіх актуальних вакансій на кадровому порталі grc.ua. У багатьох сферах через війну цей показник значно знизився, проте сільське господарство тримає марку. У серпні 2021 р. на ці вакансії припадало теж 4%, а середній показник за весь рік склав 4,1%.
Про це AgroPortal.ua розповіли в аналітичному відділі кадрового порталу grc.ua.
Згідно з інсайдерськими даними, які є в наявності у grc.ua, компанії щосили стараються зберегти існуючий персонал. Зазвичай набір нових фахівців відбувається лише з метою заміни спеціалістів, які відбули до ЗСУ або виїхали за межі України. Деякі компанії навіть практикують бронювання співробітників, аби бути впевненими у завтрашньому дні.
Станом на серпень 2022 р. середня зарплата у цій сфері — 17 500 грн. Перед війною фахівці отримували у середньому 21 300 грн. Сьогоднішній показник поступається також середньорічному прибутку за 2021 р., який становив 18 606 грн. До початку повномасштабної війни цей ринок демонстрував дуже хороші тенденції з погляду заробітку. Сьогодні, на жаль, роботодавці змушені економити.
Розгляньмо статистику зарплат більш детально:
Найбільше заробляють керівники підприємств — у середньому 24 700 грн.
На другому місці знаходяться фахівці з управління проєктами — 23 700 грн.
Головні агрономи замикають трійку лідерів із показником 21 000 грн.
Цікаво, що фахівці з категорії «початковий рівень, мало досвіду» отримують майже середню заробітну плату по сегменту сільського господарства — 14 000 грн.
Найбільший попит серед компаній мають фахівці з контролю якості: на них припадає 9,3% актуальних вакансій. Другу позицію посідають «закупівлі та постачання» — 9%. Третю та четверту сходинку з показником 6% посіли агрономи та зоотехніки.
Роботодавці у 4,9% випадків цілеспрямовано шукають фахівців без досвіду або з мінімальним досвідом. Як уже згадувалося вище, багато компаній наразі стараються економити, і наймання новачків — хороший спосіб це робити.
Відсутність вимог щодо досвіду бачимо у 19% актуальних вакансій. Найчастіше роботодавцям потрібен досвід від 1 до 3 років — 60%. Наявність досвіду від 3 до 6 років вимагає 18% компаній, а понад 6 років — 3%.
AgroPortal.ua за матеріалами кадрового порталу grc.ua