Гендерне питання в агро. Жінка-тракторист про особливості роботи, заробітки та ремонт техніки

21 вересня 2022, 06:38 2692

Українські жінки чого не вміють, того навчаться, ще й чоловічу роботу подужають. Оксана Стахурська з Тернопільщині вже 9 років вправно кермує трактором МТЗ 892.2 з прес-підбирачем WELGER-45.

«Вийшла за тракториста — так і професія сама прийшла, але, якщо чесно, вчилася я на швачку. Працюємо самі на себе, оформлені як ФОП, сіємо сою, гречку, зернові культури. Загалом маємо в оренді 60 га землі. Чоловік у жнива працює на комбайні, а я на тракторі. В посівний сезон чоловік на одному тракторі, я — на другому. Вранці встали і домовляємось, хто на якому їде», — розповідає AgroPortal.ua Оксана Стахурська.

За її словами, цьогорічні жнива були складними, погодні умови не давали зібрати врожай. Але вони справилися. Гречку вже змолотили, а сою планують збирати на початку жовтня, якщо дозволить погода. Зараз готуються до посівної озимих. Цього року озимі вродили добре.

propData.content.image
Оксана Стахурська, трактористка

Наші жінки вчаться дуже швидко. І професія тракториста не така складна, є набагато важча робота, яку виконують жінки. В роботі мені подобається все, адже це цікаво. Звичайно, за цілий день втомлююсь, але це не стає на заваді. З домашніми справами допомагають діти. Син, до речі, навчається на агронома.

Оксана Стахурська зізнається: перебуваючи за кермом трактора, часто ловить на собі «цікаві» погляди. У рідному селі до неї за цей час звикли, серед місцевих жінок вона одна трактористка, а от коли приїздить в інші села — без уваги не залишається.

«Складно назвати особливості такої роботи. Плюси — заробляю гроші, мінуси — часом дуже спекотно працювати. Найскладніше те, що техніка підводить, а черга з людей накопичується, і все зміщується. Люди починають сваритися між собою, до кого першого маю їхати. Якщо якась проста неполадка, то можу її усунути самостійно, але здебільшого з ремонтом допомагає чоловік», — зазначає Оксана Стахурська. 


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua