Керуючий партнер ALEXANDROV&PARTNERS
Криптовалюта, біткоїни, блокчейн — не тільки те, що у всіх на вустах. Це те, з чим потрібно рахуватися вже приблизно рік. І на українському аграрному ринку також.
Той факт, що в Україні підприємці роками активно використовують офшори, не є секретом, і цим нікого не здивуєш. Характерною для таких нерезидентних структур завжди була можливість приховати реального власника бізнесу.
Спільно з розвитком інформаційних технологій ми можемо спостерігати тенденцію формування нових підходів до ведення бізнесу. Сьогодні прогресивні компанії починають приділяти значну увагу питанням захисту як інтелектуальних, так і технологічних активів.
Сьогодні українське суспільство переживає чергову хвилю палких дискусій, присвячених проблемі «Відкривати ринок землі в Україні чи ні?». Скасування мораторію очікують не лише власники земельних часток (паїв), позбавлені права на власний розсуд володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, наданого їм Конституцією України, а й Міжнародний валютний фонд.
На сьогодні аграрна промисловість є однією з найприбутковіших галузей в Україні. Безумовно, аграрний сектор дуже привабливий, враховуючи, що 40-50% виробленої продукції відправляють на експорт, а прибуток прив'язаний до валюти.
Політики багато говорять про те, що потрібно чи не потрібно відкривати ринок землі, водночас в адресата такого послання має скластися враження, що ніякого ринку сьогодні не існує і тільки від доброї волі законодавця він візьме і виникне відразу.
Упродовж останніх кількох років неодноразово можна почути заклик органів державної влади про інвестування в Україну як у країну з перспективними ринками та сферами.
Ні для кого не секрет, що Україна вже вкоренилася в розумінні всього світу як один з основних постачальників сільськогосподарської продукції. Лідерські позиції за цим напрямом нашій країні, в основному, забезпечують великі агрохолдинги, які займаються експортом зернових і олійних продуктів, новим же гравцям досить важко витримати їхню конкуренцію, а тому доводиться шукати альтернативні можливості для заробітку.
Проблему обігу ГМО-продукції обговорюють не один десяток років, розділивши суспільство на дві протиборчі сторони: тих, хто вважає, що її можна вирощувати, і їхніх противників.
Аграрна галузь України продовжує стрімке зростання. Щодня до нас звертаються керівники підприємств із питаннями, що стосуються регулювання правовідносин.
Одна з найбільш обговорюваних тем в аграрній сфері: бути чи не бути ринку землі в Україні? Одні виступають за відкриття, інші — категорично проти.