Нове покоління сівалок уже в Україні: вирішення майбутніх викликів у сільському господарстві

09 серпня 2024, 05:49 2799

Компанія AMAZONE провела презентацію нової сівалки Cirrus 9004-2C Grand. Вперше українські аграрії побачили її на «УКАБ Агротехнології 2024», і звідти причіпна посівна комбінація відправилася в демотур регіонами.

Cirrus 9004-2C Grand розширює лінійку високопродуктивних сівалок компанії AMAZONE. Машина пропонується з робочою шириною 9 м та міжряддям 16,6 см і призначена для посіву всіх культур, крім просапних. Одним із вагомих аргументів Cirrus 9004-2C Grand є її доволі конкурентна ціна.

Унікальна конструкція: посів у будь-яких умовах

Як розповів регіональний представник компанії ДП «Амазоне-Україна» Олексій Дядинюк, Cirrus 9004-2C Grand відрізняється від усіх інших сівалок своїми новими можливостями.

propData.content.image
Олексій Дядинюк, регіональний представник компанії ДП «Амазоне-Україна»

Під час розробки Cirrus було використано успішну концепцію нашої компанії — смугового зворотного ущільнення, тобто проведення посіву в будь-яких умовах. Якщо дивитися на конструкцію сівалки, першим бачимо пакер з передніми колесами, які підготовлюють та вирівнюють ґрунт під посів. Такий підхід дає можливість сівалці заходити в поле відразу після оранки, навіть якщо вона виконана неідеально. Також ці колеса мають додаткову функцію — тримають сівалку шириною 9 м та правильно розподіляють навантаження, унеможливлюючи утворення колій.

За першим пакером розміщені два ряди дисків діаметром 460 см, за ними знову пакер з прикочуючими колесами. До речі, в сівалці використаний новий тип коліс від AMAZONE — шини Matrix. Вони здійснюють посмугово зворотне ущільнення тільки там, де пізніше буде розміщено посівний матеріал. Також кожне колесо знаходиться на своїй осі, що дозволяє під час розворотних смуг не забивати колеса, як це буває в інших сівалок.

За прикочуючими колесами розташовані два ряди дводискових сошників діаметром 400 см із міжряддям 16,6 см.

Об’ємний бункер і точний розподіл 

Cirrus 9004-2C Grand має двосекційний бункер на 6 тис. л, розділений у співвідношенні 60:40. У компанії звертають увагу, що такий тип бункера дозволяє проводити роздільне дозування різних видів посівного матеріалу та добрив, а також вміщує весь вміст біг-бегу, що значно полегшує логістику та завантаження.

Точний розподіл забезпечується завдяки напірній системі з високопродуктивною магістраллю подачі. За робочої швидкості 15 км/год можна дуже ефективно вносити до 400 кг/га. Крім того, потужність турбіни, яка має низьке споживання енергії, підкреслює колосальну ефективність машини.

Для точного калібрування норми можна використовувати термінал TwinTerminal.

Олексій Дядинюк додав, що AMAZONE, як виробник, не лімітує швидкість сівалок: під час калібрування на моніторі задається оптимальна норма і виводиться оптимальна швидкість у діапазоні від 8 до 16 км/год. Зазвичай аграрії проводять посів на швидкості 12-14 км/год.

Сівалка оснащена новою розробкою, яка не має аналогів 

На Cirrus 9004-2C Grand встановлена розподільча голова на 54 сошника. У компанії відзначають, що новим рішенням, якого немає у жодного виробника, є електроклапан з відключенням кожного сошника.

propData.content.image
Олексій Дядинюк, регіональний представник компанії ДП «Амазоне-Україна»

Що відбувається з насінням, коли відключається посошниково? На програмному забезпеченні зменшується подача посівного матеріалу та добрив до розподільчої голови, і коли клапанці закрилися, насіння залишається у вакуумі. Зайве насіння циркулює у зворотному потоці посівного матеріалу, при цьому повітря, як і раніше, проходить у напрямку висівного сошника. Завдяки цьому тиск повітря в трубках, якими подається посівний матеріал, залишається постійним. Видування посівного матеріалу з посівної борозни не допускається. Це унеможливлює забивання розподільчої голови, й інший акцент — відразу там знаходиться мінімальна норма насіння, яка потрібна для заходу і початку роботи. Завдяки цій системі також менше травмується зерно. 

Крім того, така технологія дає можливість економії від 1 до 3% на посівному матеріалі. Адже коли сівалка піднімає робочі органи і виходить з робочого загону — ні зерно, ні мінеральні добрива не подаються, і так само, якщо заходити в загін, не буде пересівів. Це дуже важливо, адже будь-яке поле однозначно має клини, і за ширини сівалки 9 м така опція просто необхідна.

Для прокладання технологічної колії розподільчу голову можна дуже зручно адаптувати за допомогою ISOBUS-термінала до всіх симетричних та асиметричних систем технологічної колії, а також ширини колії та відстані між коліями.

Олексій Дядинюк зазначає, що всі налаштування і керування сівалкою відбуваються тільки з кабіни трактора, на Cirrus 9004-2C Grand немає жодного механічного налаштування. Водночас машина не потребує встановлення жодної додаткової електроніки. Сівалка укомплектована ISOBUS-терміналом, що дає можливість під’єднуватися до рішення, яке вже встановлене в тракторі.

«Під час висіву робочі органи програмуються з кабіни трактора, що дає можливість завершувати прохід сівалки, почергово плавно піднімаючи «пакер – диски – сошник». Так само відбувається повернення у смугу висіву. Це дає можливість обробити більше площі прямолінійно та зменшити затрати часу на розворотних смугах», — розповідає Олексій Дядинюк. 

Точність по всій ширині

Для рівномірної схожості потрібно точне укладання на необхідну глибину.

Дводисковий сошник TwinTeC plus завдяки великому діаметру та тиску на сошник до 100 кг, навіть за високої швидкості руху гарантує плавність ходу.

Електрогідравлічне дистанційне регулювання тиску на сошник та глибину посіву дозволяє проводити просту адаптацію до різних ґрунтових умов.

Налаштування здійснюється дуже зручно для користувача з кабіни через ISOBUS-термінал. 

У компанії звертають увагу на ще одну корисну опцію сівалки — маркери на випадок відсутності сигналу та навігації. За допомогою маркерів можна провести посів, а додаткові досходові маркери дають можливість здійснювати подальші агрономічні заходи до отримання перших сходів.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua