Ціна на місцеву ягоду стартувала з 100-130 грн/кг. Роман Гобан говорить, що клімат у його регіоні не найтепліший для винограду, і за дозріванням він відстає на 2-3 тижні. Наразі ціна становить 60-80 грн, і виноградар сподівається, що нижче 50 грн вона не опуститься.
Тетяна Шмаглюченко відзначає, що вирощений виноград реалізовують у свіжому вигляді на місцевих гуртових ринках Одещини, працюють із деякими торговельними мережами, наприклад, з магазинами WineTime. Водночас уже третій рік доставляють свіжий виноград «Новою поштою» по всій Україні. А з невеликих грон безнасіннєвих сортів виготовляють родзинки та пастилу. Також у компанії є можливість охолоджувати та короткостроково зберігати врожай, тому тут виноградний сезон може тривати на місяць-півтора довше.
«Зараз також відчуваються наслідки зниження доходів українців, тож винограду немає в переліку найнеобхідніших продуктів. Крім того, нашою регіональною особливістю є розвиток туризму, і цьогоріч відсутність подорожуючих на узбережжі істотно впливає на обсяги продажів на місцевому ринку», — розповідає Тетяна Шмаглюченко.
Вона додає, що оптові ціни зараз залежно від якості та сортів варіюються від 20 до 65 грн/кг. На тепличний виноград ціни були вищими.
На гуртовому ринку «Шувар» (Львів) ціна на білий та темний виноград українського виробництва стартує з 30 грн\кг. З початку вересня спостерігається тенденція до зниження вартості ягоди.
Який врожай вдасться зібрати цього сезону, Тетяна Шмаглюченко поки прогнозувати не береться, оскільки через посуху не всі сорти якісно дозрівають.
Для тих, хто лише планує розпочати вирощування винограду, Роман Гобан радить спершу поспілкуватися з місцевими виробниками, підібрати сорти, які найкраще підходять для їхнього мікроклімату, за строками дозрівання, розпускання бруньок, чутливістю до хвороб, морозостійкістю. Важливо правильно вибрати місце для виноградника, визначитись зі схемою посадки, формуванням. Потрібно продумати, чим будуть оброблятись міжряддя. Також звернути увагу, чи буде можливість встановити крапельний полив.
Тетяна Ярмоленко, Людмила Лебідь, AgroPortal.ua