«Як правило, українським господарствам не вистачає експертизи з технічного та агрономічного супроводу, починаючи з базового обслуговування сівалки до налаштування. В даному господарстві ми зіштовхнулися з тим, що потрібно більше уваги звертати на ремонти і підтримку, оскільки кожен працівник сконцентрований на обмежених процесах, і в них немає часу все оцінити. Але без допомоги і підтримки будь-яка інновація чи встановлене обладнання буде неефективним», — впевнений Іван Дайнеко.
На початку липня Precision Planting спільно з AgriLab будуть проводити польові навчання з метою вивчення процесу налаштування сівалки, раціонального управління системою удобрення та застосування окремих елементів точного землеробства. Разом з аграріями буде досліджуватися вплив цих аспектів на закладених ділянках.
Експерименти з живленням: нові технології та тип добрив
Більшість фермерів, особливо зважаючи на брак обігових коштів, переходять з технології внесення добрив розкидачем на локально-стрічковий метод. Це і економніше, і ефективніше.
Дмитро Штанько зазначає, що не шкодує добрив, особливо для ключових культур — насінництва та овочівництва. Він додає, що в цьому питанні вважає, що майбутнє за системою Precision Planting, яка дозволить зменшити кількість розкиданого добрива по полю і внести його концентровано локально в те місце, де воно буде працювати.
«З проходом сівалки ми дали азотні добрива та стартові, щоб збалансувати момент живлення, адже коли насінина переходить із власних запасів на живлення з кореневої системи, в цей період потрібно підтримати рослину і дати силу для розвитку», — пояснює Іван Дайнеко.
Крім того, Дмитро Штанько цього року вперше придбав добрива на основі поліфосфатів для живлення кукурудзи. На відміну від ортофосфатних добрив, які є швидкодоступними, ці добрива будуть довше переходити в доступну форму і матимуть більш пролонговану дію. Теж свого роду експеримент.
Як зазначив СЕО AgriLab Ярослав Бойко, точне землеробство якраз базується на тому, щоб розподілити раціонально ресурси в межах поля залежно від потреби.