За словами фермера, його знайомі сіяли гречку 25 травня, 4-5 вересня обмолотили з урожайністю 2 т/га. Минулого року він взяв 1,6 т/га з другого посіву, а у 2020 р. — 1,1 т/га.
«У мене всі запитують, як так швидко сходить гречка. Маю свій секрет — перед висівом я її трохи замочую. Базова норма вологості під час протравлювання насіння — на тонну зерна дається 10-15 л води, ми даємо 40 л, тобто гречка вже потягнула на себе вологу і потроху прокидається», — ділиться досвідом фермер.
Він розповідає, що після обмолоту озимого ячменю відразу пішла дискова борона, після — плоскоріз зробив підошву, і зразу йшли культиватор, сівалка та коток. У сівалку кидали трохи азоту — 80-100 кг, щоб підтягнути вологу.
Гречка, посіяна таким методом, не обробляється ґрунтовим гербіцидом. Єдине, що застосовують у даному господарстві, — це хізалофоп-п-етил 125 для падалиці ячменю з розрахунком 600 г/га.
«Решти бур’янів просто немає, поле чисте через те, що йде друга культура. Оранки немає, йде лущення, і за рахунок того, що не встигає зійти широколистий бур’ян, його зразу закриває гречка. Вона робить зверху кожух і не дає доступу світла для конкурента, а от злакові бур’яни треба забрати на певній стадії», — розповідає Юрій Задворний.
Він додає, що хізалофоп-п-етил 125 має специфічний запах, його не можна застосовувати, коли гречка починає цвісти, адже тоді бджола може на неї не полетіти. Фермер каже, що потрібно зловити момент — обробити, коли ще немає цвіту, щоб за тиждень все вивітрилося.
Гречка, якщо не примерзне першими приморозками, буде довго цвісти, при цьому нижні зерна буде скидати, вони будуть обсипатися аж до морозів. Як вихід у даній ситуації — гречці з другим посівом потрібна десикація, без неї не обійтися. У господарстві десикують її Реглоном нормою до 3 л/га.