Погодні умови змушують виробників адаптувати як сівозміну, так і витратну частину. І це відбувається не лише в Україні. Світовий ринок, як правило, все балансує ціною.
«Ранні зернові та олійна група дали змогу бізнесу отримати очікувані результати. Ріпак зміг відіграти в ціні, і той, хто встиг реалізувати його в момент її зростання, напевно, отримав не гірші результати, ніж минулого чи позаминулого року», — зазначив комерційний директор «Астарта-Київ».
Агровиробники також відчули дію грантових програм і підтримки міжнародних донорів через програми USAID, що спрямовані насамперед на посилення можливостей експорту.
«Багато компаній отримали підтримку на різні напрями. Наприклад, «Астарта-Київ» отримала вагони та допомогу в альтернативній енергетиці. Наступні програми націлені на переробку. Ми подаємося на них, оскільки зараз наша компанія будує єдиний в Україні об'єкт із виробництва соєвого протеїнового концентрату», — розповів Вʼячеслав Чук.
За його словами, переробна галузь олійних виходить на довоєнний рівень маржинальності: «Світовий баланс повертається до нульового балансу між споживанням і виробництвом, це вирівняє маржинальність до більш звичних середніх цифр. У цілому ціни на зернові знижуються, але назвати конкретну цифру складно, адже виробництво і логістика не завершені».
Світлана Цибульська, AgroPortal.ua