Ціни на молоко-сировину всіх ґатунків в Україні станом на 13 березня залишилися без змін завдяки слабкому попиту на зовнішніх ринках і всередині країни.
Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.
Середня закупівельна ціна ґатунку екстра станом на 13 березня залишилася на рівні 12,18 грн/кг без урахування ПДВ. Незмінним залишився діапазон цін на ґатунок екстра в господарствах — від 10,84 грн/кг до 12,80 грн/кг.
Ціна на вищий ґатунок теж не змінилася за останні три тижні — 12,18 грн/кг. В господарствах порядок цін був від 10,00 грн/кг до 12,10 грн/кг.
Незмінною з січня 2023 року залишається середня ціна на перший ґатунок — 11,67 грн/кг. Мінімальна ціна в господарствах станом на 13 березня складала 10,00 грн/кг, а максимальна — 11,90 грн/кг. Діапазон цін на перший ґатунок тримається незмінним з 21 лютого.
Середньозважена ціна трьох ґатунків залишилася на рівні 12,01 грн/кг, як і три тижні тому.
За інформацією АВМ, в Україні вже почалося накопичення готової продукції на складах. З першого погляду це нагадує кризові явища в молочному сегменті країн Європи. Але в Україні не спостерігалося такого значного збільшення ціни на сире молоко, як у Європі, тому надалі можна розраховувати на боковий тренд у ціні, за якого ціна на сире молоко складе максимум 12,3 грн/кг (без ПДВ), а її коливання буде незначним.
Крім того, гравці ринку повідомили АВМ, що українські молокозаводи почали переговори з господарствами про можливості зниження ціни на сире молоко з другої половини березня.
«Господарствам пропонують знизити ціну на молоко-сировину на 0,1-0,3 грн/кг. Однак таке зниження може бути відносно виправданим лише на великі партії молока з максимальною ціною.
Підтримку досягнутого рівня цін на молоко-сировину надає обмежена пропозиція сирого молока на внутрішньому ринку внаслідок скорочення поголів’я корів та кількості молочних ферм, спричиненого, найперше, наслідками війни», — пояснюють аналітики.
Однак, на думку спеціалістів, господарствам буде непросто знизити ціну в умовах зростання собівартості виробництва сирого молока через непередбачені витрати внаслідок російсько-української війни, такі як купівля генераторів та подорожчання логістики.