Зміна клімату до 2050 року не буде гальмувати агровиробництво в Україні

24 листопада 2023, 14:50 1976

Україна знаходиться в достатньо комфортному кліматичному середовищі. До 2050 року зростання виробництва сільгосппродукції не буде загальмоване кліматичними змінами порівняно з деякими країнами.

Про це під час форуму «Розвиток попри війну: зерно і переробка» розповів головний економіст інвестиційного центру ФАО ООН Дмитро Приходько. 

Керівниця відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко зазначила, що літо 2023 року в світі визнано найтеплішим за всю історію спостереження. В Україні ж найбільш спекотним залишається літо 2010 року. 

propData.content.image
Тетяна Адаменко, керівниця відділу агрометеорології Гідрометцентру України

За висновками Всесвітньої метеорологічної організації, останнні 9 років були найтеплішими. А в 2023 році було встановлено безліч температурних рекордів. Підвищення температури повітря на 2°С у глобальному масштабі загрожує деяким континентальним країнам, зокрема й Україні. Після півдишення температури на 2°С імовірне падіння врожайності по всіх культурах більше ніж на 20%. А за потепління на 3-4°С безглуздо буде вирощувати пшеницю в Індії, а кукурудзу — в США й Африці.

Щодо України, то Тетяна Адаменко зазначає, що в країні змінилася кількість днів із високими температурами. 

«У 2023 році кількість днів із надвисокими температурами, тобто вище 30°С, сягала 70. Це означає передчасне завершення вегетації сільсьгоспкульутр і, відповідно, зменшення врожайності. Але від глобального потпління є і позитивнй момент — зростання теплозабезпечення, за останні 15 років воно збільшилося на 200-400°С», — зазначає експерт.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua