За 2022 рік надходження до бюджету від приватизації вдвічі більші, ніж минулими роками

09 січня 2023, 12:45 1982

З вересня минулого року в Україні відновилася мала приватизація, яка не здійснювалася з початку повномасштабного вторгнення росії. Майже за чотири місяці до державного та місцевих бюджетів надійшло понад 1,4 млрд грн.

За даними Prozorro.Продажі, цей показник удвічі перевищує довоєнні надходження. Це пояснюється відкладеним попитом інвесторів. 

Як не дивно, попит на об’єкти малої приватизації є навіть за таких складних умов, коли ворог продовжує завдавати ударів по українських містах майже щотижня. Тому часто інвестори обирають більш «безпечні» регіони, віддалені від лінії зіткнення. Тож можна впевнено сказати, що мала приватизація набирає обертів. Починаючи з вересня, було проведено понад 200 успішних аукціонів.

Цікавий той факт, що навіть за нелегких умов на лот у середньому претендувало 3,3 учасника, а початкова вартість об’єктів зростала на 122%. 

Вже в січні Фонд державного майна проведе аукціон з  приватизації майнового комплексу державного підприємства «Морський торговельний порт Усть-Дунайськ», що знаходиться в Одеській області на березі Дунаю. Це буде перший продаж морського порту за часів незалежності України. Це надзвичайно цікавий об’єкт, враховуючи необхідність перевезення вантажів, зокрема сільськогосподарської продукції. З початку російської агресії порт Усть-Дунайськ був заблокований. Проте вже 1 квітня він відновив роботу. З того часу порт перевалив на експорт 153 тис. т зерна. Крім того, він обробляє імпортні вантажі — понад 53 тис. т від початку квітня 2022 року. За підсумками січня-вересня 2022 року, «МТП «Усть-Дунайськ» отримав 848 тис. грн чистого прибутку. У січні-листопаді порт сплатив понад 9 млн грн податків.

Національна електронна біржа працює на ринку онлайн-аукціонів уже понад 8 років і має надзвичайний досвід з продажу та оренди державного та комунального майна, земель різного призначення, в тому числі таких знакових продажів, як готель «Дніпро» в Києві за рекордні 1,1 мрд грн. 

Зокрема, НЕБ допоможе вибудувати стратегію у придбанні порту за оптимальною ціною та перемогти конкурентів на цьому шляху. Також компанія здійснювала супроводження процесу реалізації таких знакових активів, як Калуська теплоелектроцентраль, Київпас, готель «Дніпро» та Львівський ювелірний завод, що став найдорожчим об’єктом приватизації у 2022 році. 

Окрім цього, НЕБ допоможе купити або орендувати будь-яку ділянку землі. На сьогодні в системі можна придбати чи орендувати землі сільськогосподарського, промислового, комерційного призначення під забудову. На думку інвестбанкірів, земля зараз є одним із найпривабливіших інструментів для інвестицій, оскільки ціни дуже привабливі, а ризики мінімальні порівняно з іншими інструментами. 

Компанія забезпечує своїм клієнтам якісний супровід в аукціонних процедурах, планування стратегії перемоги, моніторинг і аналіз ринку для вибору цікавого об'єкта.

Запрошуємо до участі в аукціонах через майданчик НЕБ, деталі можна дізнатися за телефоном 0 800 33-12-02.