Традиція вигонного скотарства і вівчарства має давнє коріння і розвивається не лише в Карпатах, а й по всій території України. Тому Україна підтримала заклик Румунії приєднатися до файлу про пасторалізм репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної спадщини.
Про це розповів директор ГО «Центр розвитку «Демократія через культуру» Олександр Буценко під час вебінару «Євроінтеграція України: карпатські фермери на шляху збалансованого розвитку».
За його словами, традиційне господарювання у Карпатах пов'язане з пасовищами, вівчарством, вигонним скотарством. У світі це називають пасторалізмом.
«Є ще деякі громади на Івано-Франківщині, які готові внести безпосередньо елемент традиції та культури пасторалізму. Жива спадщина розвивається, вона не застигла в часі. Тому є можливість економічної підтримки з урахуванням біорізноманіття», — зазначає Олександр Буценко.
В Україні до національного переліку нематеріальної культурної спадщини внесені вже три елементи: гуцульська бриндзя, традиційні знання і ремесла (були подані Рахівським районом Закарпатської області та частиною Івано-Франківської області), культура традиційного вівчарства Бессарабії Одеської області, а також традиційне свято «Міра».
Світлана Цибульська, AgroPortal.ua