Лідери ринку FoodTech в Україні наразі фокусуються не на виживанні, а на розвитку. Вони інвестують, готують проєкти та розвивають команди.
Про це у Facebook розповів директор Центру економічного відновлення, радник прем'єр-міністра Кирило Криволап за підсумками панелі New Food Summit 2024.
Водночас, за його словами, топові власники, менеджери, інвестори FoodTech не вірять у глобальне домінування з кінцевими продуктами, як і в перевагу за рахунок ціни.
«Не почне весь світ їсти нашу бринзу, і не замінить вона пармезан. Не зможемо ми дати найнижчу ціну на наші продукти. Не з такою логістикою, не з такою вартістю капіталу, податками тощо. Але вірять і реалізують лідерство у технологічних нішах, у В2В, у проміжних елементах ланцюгів доданої вартості, у заморожених продуктах», — поділився експерт.
Кирило Криволап назвав кілька чинників, завдяки яким Україна може бути конкурентоздатною на зовнішніх ринках.
Водночас фахівець зауважив, що розвитку сприятиме логістика, швидкість на кордоні, допомога в сертифікації, доступ до проєктного фінансування, освіта для галузі, прогнозоване бронювання.
«Чи зможе FoodTech затьмарити класичний аграрний експорт? Так, з часом, адже для цього маємо всі передумови. До того ж, якщо країни купують аграрний сировинний експорт, вони більш схильні до купівлі та продуктів із більшою технологічною складністю від українців», — підсумував Кирило Криволап.