Найбільше від перебоїв з електропостачанням страждають підприємства прифронтових та уражених війною територій, де відключення світла тривають понад 6 годин на добу.
Таку думку в телеефірі висловила генеральна директорка «Асоціації виробників молока» Ганна Лавренюк.
«На молочнотоварних фермах найбільш енергоємкими є процеси доїння та охолодження молока. Влітку ще один енергозатратний напрям — підтримка мікроклімату і охолодження в корівниках. Відтак для середніх молочнотоварних ферм на 400-500 корів зараз критично необхідні генератори потужністю від 100 кВт», — цитує її слова пресслужба асоціації.
Ганна Лавренюк зауважила, що перебої з електропостачанням підвищують собівартість виробництва молока, впливаючи на ціни на молочну продукцію. Ціни на молоко-сировину починають відновлювати висхідний тренд після тривалого просідання не лише із впливом зростання певних елементів собівартості, а й через кон’юнктуру на світовому молочному ринку, де стрімко зростає попит і, відповідно, ціна на біржові молочні продукти, найперше масло.
«Якщо говоримо про ймовірне зростання цін на готову молочну продукцію для споживачів, то за наступні 3-4 місяці ціна може зрости на 5-6%. Але при цьому купівельна спроможність населення буде ставити планку, до якої можливо компенсувати додаткові затрати внаслідок зростання ціни», — підкреслює Ганна Лавренюк.