Причиною здорожчання хліба експерт з економічних питань Олег Пендзин називає вартість зберігання зерна в елеваторах та їх недостатню кількість.
«Минулоріч Україна зібрала 72 млн т зерна. Аби прогодувати себе, нам треба близько 20 млн т, а 52 т йдуть на експорт. 30 з них вивезли, ще 22 — залишаються. Нинішнє незначне підняття ціни пов'язане з тим, що треба забезпечувати зберігання цих 22 млн т зерна на елеваторах», — каже Олег Пендзин.
За його словами, вартість зберігання зерна торговці включають у ціну на хлібобулочні вироби, а також компенсують її за рахунок зниження закупівельних цін на зерно. Фермери ж змушені продавати зерно за пропонованою ціною, оскільки за місяць вони збиратимуть новий врожай, і їм потрібні будуть сховища, кількість яких в Україні обмежена.
«Після розблокування портів українське зерно поїде за кордон, і ціна на зовнішніх ринках буде знижуватися, а в Україні, навпаки, зростатиме. Поступово ціни на внутрішньому і зовнішньому ринках почнуть вирівнюватися. На сьогодні внутрішній ринок удвічі дешевший від зовнішнього. Тому я не сказав би, що з цінами у нас якась критична ситуація — поки не розблокували порти, ми усі сидимо на дуже дешевому ресурсі», — говорить Олег Пендзин