Девальвація гривні робить експорт сиру все вигіднішим

19 липня 2024, 16:06 1009

Споживання сирів суттєво впало під час спеки в Україні.

Серез відсутність електроживлення протягом довгих годин, українські споживачі значно зменшили розмір разової покупки швидкопсувних продуктів, до яких відноситься і сир, повідомляє «Інфагро».

«Незважаючи на збільшення собівартості виробництва, сировари поки не наважились піднімати базові прайси на свою продукцію. Але відповідна робота з мережами та дистриб’юторами ведеться вже зараз. Скоріш за все, в кінці літа відбудеться масове збільшення цін», — прогнозують аналітики.

Водночас імпортного сиру на прилавках багатьох мереж не менше, ніж вітчизняного, хоча його закупівлі, всупереч очікуванням, не зростають. 

«Напевно свій вплив має девальвація гривні. Логістичні проблеми також не сприяють нормальній торгівлі», — пояснюють фахівці.

В цілому за перше півріччя імпорт сиру приблизно на 3% більший, ніж за аналогічний період минулого року. В умовах падіння споживання такий обсяг європейського товару суттєво потіснив на полицях магазинів вітчизняний сир, додають вони.

«Українські сировари намагаються збільшувати експорт сиру, який через девальвацію гривні стає все вигіднішим. За перше півріччя зовнішні продажі напівтвердого сиру на 7% більші, ніж торік, експорт сиру рекордно високий за багато років», — підсумували експерти.