Значення цукрового буряку для України не обмежується лише цукровою промисловістю, адже після збору врожаю гичка буряку, обсяг якої може сягати до 50% від маси коренеплодів, широко використовується в тваринництві. Побічні продукти переробки — жом і патока — також мають високу кормову цінність і активно застосовуються в годівлі ВРХ та свиней.
Крім того, цукровий буряк активно використовують у виробництві біоетанолу та біогазу.
Про це AgroPortal.ua розповіла докторка економічних наук, професорка ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» Любов Молдаван.
«За даними The World Ranking, 2023 року світове виробництво цукрових буряків становило 281 млн т, з яких частка України склала 4,7%. Наша держава увійшла до десятки лідерів за площею збору цієї культури — 250,1 тис. га, на яких було вирощено 13,1 млн т. Попри це, з моменту здобуття незалежності площі під цукровим буряком в Україні скоротилися у понад шість разів», — зауважила Любов Молдаван.
Вона нагадала, що дана культура дуже важлива для України. Згідно з даними НАЦУ «Укрцукор», 2024 року Україна експортувала рекордні 746,3 тис. т цукру, що забезпечило $419 млн експортних надходжень.
Вікторія Полевик, AgroPortal.ua