Посівна-2022: названо культури, які зазнають найбільшого скорочення площ

22 квітня 2022, 15:29 3999

Провести повноцінну посівну кампанію та деокупованих територіях Київської, Чернігівської, Сумської та деяких інших областей України буде неможливо.

Як говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», у господарствах цих регіонів зруйнована матеріальна база, викрадена частина техніки, заміновані поля та шляхи, а також відчувається нестача працівників та фінансів для виконання всіх робіт.

За прогнозами експертів, в Україні цьогоріч може бути засіяно близько 13,9 млн га площ ярих культур, що становить 75% від загальних площ до початку повномасштабної війни.

«Крім того, зміниться і структура посівів. Багато аграріїв заявляли про заміну частини площ під кукурудзу на користь соняшнику, сої, гречки, інших зернових колосових культур. Такі зміни спричинені тим, що кукурудза потребує більше вкладень на гектар порівняно до інших культур, більше витрат на сушіння восени та більші потужності для зберігання і транспортування на експорт, який наразі вкрай обмежений спроможністю залізничного, автомобільного та річкового транспорту», — пояснюють в асоціації. 

За результатами опитування компаній-членів УКАБ та оцінки втрати посівів у тимчасово окупованих та постраждалих регіонах, було проведено модулювання зміни площ основних ярих сільськогосподарських культур, згідно якого площі посіву ярого ячменю цьогоріч можуть становити 906 тис. га (-32% до загальних площ 2021 р.), площі кукурудзи скоротяться до 3,8 млн га (-31%), соняшнику очікується 4,7 млн га (-28%). Площі сої збільшаться до 1,4 млн га (+12%).

«Незважаючи на збільшення площ під соняшник та ячмінь на вільній від окупантів території, компенсувати втрату площ цих культур на окупованих територіях повною мірою неможливо. Соняшник та ячмінь традиційно в значній мірі вирощувалися на півдні та сході України. Також значними є втрати площ під томатами, цибулею, баклажанами, перцем, горохом, гірчицею та баштанними культурами. Саме на ці культури українські сільгоспвиробники також звертають увагу для збільшення їх посівних площ на вільних українських землях», — підсумував генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.