У Молдові почалося збирання яблука групи Гала — найраніших із пізніх (осінніх) сортів.
Цей сорт займає 7-8% яблуневих садів країни (49-50 тис. га) та 10-15% обсягу закладки фрукта на зберігання, повідомляє EastFruit.
Зазначається, що виробники вважають якість яблука цього року «досить гарною», причому фрукти цього сорту зазвичай мають високий попит як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках.
За спостереженнями операторів фруктового ринку Молдови, на даний момент до приймання яблука підготовлено щонайменше 90% сховищ. Цілком імовірно, що повториться ситуація, що спостерігалася минулого року: більша частина складських площ буде зайнята яблуками найбільш ліквідних сортів уже у вересні – першій половині жовтня. Тобто ще до того, як розпочнеться масове збирання яблука таких сортів, як Ренет Симиренко та Айдаред (їхня частка у структурі площ молдавських яблуневих садів досі не менше 33%).
Також нинішнього року, мабуть, набере належну інерцію ще одна тенденція, що позначилася минулого року — закладання на зберігання яблука переважно першої категорії якості та «екстра».
«Однією з найбільших проблем на старті масового збирання яблука осінніх сортів фахівці фермерських асоціацій вважають очевидні ознаки роботи у молдавському фруктовому бізнесі «закону Парето». На даний момент не більше 20% фермерів-садівників більш-менш чітко уявляють, скільки і якого яблука вони закладуть на зберігання, кому і коли його продадуть. Водночас вони відкриті для пошуку та діалогу з новими покупцями, що, ймовірно, також дасть ефект. Тоді як 80% місцевих виробників яблук сподіваються продати фрукти на місцевому ринку вузькому колу знайомих заготівельників-трейдерів, які згодом шукатимуть варіанти експорту продукції. Як це зазвичай і відбувалося раніше», — підсумували експерти.