Іспанія у 2021 році відійшла від цілей декарбонізації та збільшила викиди вуглецю на 3%, що зробило країну четвертим найбільшим забруднювачем у ЄС, відповідальним за 8% загальних викидів блоку.
Про це повідомляється в звіті «Декарбонізація в Іспанії 2022» Обсерваторії сталого розвитку (Sustainability Observatory) та консалтингової компанії Grandmother, пише EURACTIV.
Засновник і координатор Sustainability Observatory Фернандо Прієто зазначив, що найближчими роками для Іспанії будуть необхідні радикальні зміни. Адже у 2021 р. країна знову відійшла від цілей Інтегрованого національного енергетичного та кліматичного плану (PNIEC). Протягом 1990-2020 рр. країна скоротила свої загальні викиди вуглецю лише на 8%, в той час як Велика Британія — на 45%, а Німеччина — на 42%.
Прієто також зазначив, що дуже небагато компаній стоять за дуже важливою частиною глобального потепління.
У матеріалі наголошується, що згідно з цілями ЄС, Іспанія повинна скоротити викиди на 55% до 2030 р. і прагнути досягти кліматичної нейтральності до 2050 р. Щоб досягти цієї мети, промислові сектори повинні прагнути скоротити викиди на 61% порівняно з рівнем 2005 р., тоді як транспорт, сектори утилізації відходів і житловий сектор, серед іншого, повинні прагнути до скорочення на 40%.