Індекс продовольчих цін ФАО: зерно і цукор компенсували подорожчання олії

04 квітня 2025, 13:25 402

Індекс світових цін на продовольчі товари у березні майже не змінився порівняно з лютневим значенням, оскільки падіння світових котирувань на зернові та цукор компенсувало значне зростання цін на рослинну олію.

Про це повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Зазначається, що індекс у перший місяць весни становив у середньому 127,1 пункта, що на 6,9% вище відповідного рівня рік тому, але на 20,7% нижче свого піку в березні 2022 року.

Так, Індекс цін на зернові ФАО у березні знизився на 2,6% порівняно з лютим та на 1,1% порівняно з березнем 2024 року. Світові ціни на пшеницю впали, оскільки занепокоєння щодо стану врожаю в деяких великих експортерах Північної півкулі зменшилося, хоча коливання валют пом’якшили падіння. Світові ціни на кукурудзу також знизилися з лютого, як і на сорго та ячмінь. Індекс цін на рис впав на 1,7% на тлі слабкого імпортного попиту та великої кількості експортних постачань.

На противагу цьому, індекс цін на рослинну олію зріс на 3,7% з лютого та залишився на 23,9% вище свого рівня минулого року. Котирування на пальмову, соєву, ріпакову та соняшникову олії зросли завдяки значному світовому імпортному попиту.

Індекс цін на м’ясо також підвищився, збільшившись на 0,9% за місяць і на 2,7% за рік, головним чином через підвищення цін на свинину в Європі після того, як Німеччина повернула статус країни, вільної від ящуру, і зміцнення євро по відношенню до долара США. Світові ціни на м’ясо птиці в березні залишалися в основному стабільними, незважаючи на проблеми, пов’язані зі спалахами пташиного грипу в деяких основних країнах-виробниках.

Індекс цін на молочну продукцію ФАО не змінився порівняно з лютим, причому нижчі міжнародні ціни на сир компенсувалися підвищенням цін на масло та сухе молоко.

Індекс цін на цукор ФАО впав на 1,6% у березні, здебільшого через ознаки зниження глобального попиту. Нещодавні опади в ключових районах вирощування цукрової тростини на півдні Бразилії ще більше сприяли падінню, тоді як погіршення перспектив виробництва в Індії та занепокоєння щодо загальних перспектив урожаю в Бразилії обмежили зниження цін.