Крім того, він зазначає, що прибутковість господарства збільшилася, адже за допомогою систем точного землеробства можна відчутно заощадити на ЗЗР, добривах, насінні, пальному. А ще — надавати послуги з використання точної техніки тим, у кого немає такого обладнання, і вартість такої послуги зазвичай вища за класичну.
«З мого досвіду співпраці з клієнтами — найменші господарства, які мають в обробітку 10 га, купували базовий курсовказівник на трактор для того, щоб фізично не залучати своїх працівників до агрооперацій, таких як внесення добрив, обприскування. Тобто замість людини ці процеси буде виконувати техніка, а агроном лише віддалено спостерігатиме», — пояснює Віталій Шуберанський.
Також він додає, що окупність впровадження інноваційних систем можна рахувати залежно від ціни на товарно-матеріальні цінності. Наприклад, коли селітра коштувала 40 тис. грн, а комплексні добрива — 60 тис. грн/т, то строк окупності був менше року. Так само і щодо ЗЗР. Якщо ж переобладнати обприскувач, то строк окупності складе кілька місяців. Тобто за 6 місяців можна повністю окупити систему.
Вікторія Полевик, AgroPortal.ua