Цьогорічна зима була сприятливою для садів на Львівщині. Проте робити прогнози щодо врожайності ще рано: весняні примхи погоди можуть позначитись на майбутньому врожаї. Якщо в травні надто дощитиме або буде холодно, вся праця може бути марною.

Про це AgroPortal.ua розповів блогер-садівник із Львівщини Тарас Юрченко.

«На 20 сотках вирощую яблуні, груші, виноград, близько сотні саджанців персика. Щоб зайнятись фермерством більш професійно, потрібен значний капітал, та й нині складно планувати щось наперед, наразі вирощую сад для власних потреб», — розповідає Тарас Юрченко.

Що стосується винограду, садівник радить початківцям вибирати більш стійкі сорти. Для північних регіонів рекомендує сорти, виведенні у Фрайбурзі (Німеччина): Каберне Кортіс, Совіньє Грі, Соляріс, Мускаріс. Також декілька українських і класичних: Лівадійський Чорний, Красень, Цитронний Магарача. Класичні сорти потребують більше навичок — Піно Нуар, Піно Грі, Шардоне, Рислінг, Мерло, а у тепліших регіонах — Каберне Совіньйон, Шираз та інші.

«Виноградарством займаюсь давно, починав із Аркадії, Юпітера, Лівії, Талісмана, Байконура, Преображення. Столовий виноград у моєму саду з’явився десь 5 років тому. Зараз маю близько 30 столових і 20 технічних сортів», — продовжує Тарас Юрченко.  

На думку садівника, у виноградарстві не варто дуже гнатися за щойно виведеними новинками і помилково вважати, що столовий виноград можна вирощувати без обробок.

«Сад вимагає догляду цілий рік. З настанням теплої пори, коли все живе виходить зі сплячки і відчуває певний стрес, потреба у попередніх роботах зростає. Тут не варто боятися витратити власний час, оскільки все повністю окупиться з приходом осені — пори пожинати плоди», — вважає Тарас Юрченко.

На своєму YouTube-каналі «Секрети виноградарства та садівництва» Тарас розповідає про послідовність робіт у саду.


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua

На Буковині закладають суперінтенсивний яблуневий сад На Буковині закладають суперінтенсивний яблуневий сад

У ФГ «Гаука» Боянської ТГ, що на Буковині, закладають сучасний суперінтенсивний яблуневий сад на площі понад 10 га.

Окупований сад. Як працює найбільший виробник кизилу Окупований сад. Як працює найбільший виробник кизилу

На Запоріжчині росте офіційно найбільший кизиловий сад у Європі, а неофіційно — найбільший у світі. Сьогодні сад знаходиться в окупації — на його території рашисти облаштували військову базу. 

Мультимедіа