Технологія посіву по стерні економить кошти і забезпечує вищу врожайність

10 квітня 2025, 15:22 4254

У ФГ «Моя Земля 2015» придбали сучасний посівний комплекс «Омега». За його допомогою вже сіяли озиму пшеницю, а на цей рік запланований посів сої і потім по пшениці — ріпак. Агрегат може виконувати сім операцій.

Про це AgroPortal.ua розповів власник підприємств ФГ «Моя Земля 2015» та ТОВ «Полтава Агро» на Полтавщині Григорій Шамрицький.

За його словами, новий посівний комплекс дозволить не стільки скоротити витрати, скільки зробити посів якіснішим: на точно визначену глибину, з якісною підготовкою посівного ложа.

propData.content.image
Григорій Шамрицький, власник підприємств ФГ «Моя Земля 2015» та ТОВ «Полтава Агро»

Минулого року практикували посів по стерні після сої — агрегат сіє не гірше, ніж на полі з обробітком. Цього року плануємо частину площ сіяти лише по «Дукату», де немає обробітку, тобто пройшлися «Дукатом» і одразу запускаємо посівний комплекс. На полях з обробітком не використовуємо компактомат, таким чином економлячи на одній операції (паливо, ресурс техніки, зарплата, уникаємо зайвого трамбування поля), а одразу запускаємо посівний комплекс. Завдяки цьому зберігаємо вологу і не укатуємо поле, чим не зменшуємо врожайність. 

На сівалці передбачене посекційне відключення для уникнення повторних посівів. Григорій Шамрицький розповідає, що у господарстві багато маленьких полів, неправильної форми, і на 7-10% посівних площ раніше були перевитрати посівного матеріалу 10% і більше. Зараз є можливість економити ці 10% і, крім того, отримувати вищу врожайність. Адже на цих 7-10% площ урожайність була щонайменше вдвічі менша, оскільки посіви були загущені, з вищими ризиками вилягання та вразливості до хвороб.


Світлана Цибульська, AgroPortal.ua