Рентабельність органічних кавунів удвічі менша, ніж традиційних

22 травня 2025, 14:50 281

Дослідження з вирощування органічного кавуна в господарстві «Ф.Г. Щедрий Лан» провели вперше у сезоні 2023-2024. Виробника цікавив економічний складник у вирощуванні органічної ягоди.

Про це розповів агроном «Ф.Г. Щедрий Лан» Микола Іноземцев під час Форуму студентської молоді. 

«За органічного вирощування накопичується менше шкідливих речовин у плодах, водночас складніше з доглядом і реалізацією продукції. За інтенсивного вирощування формується вища врожайність, широке застосування ЗЗР і мінеральних добрив, прибутковість вища», — зазначив агроном господарства. 

Після висіву насіння органічні кавуни швидко стартували, добре розвивалися, але сформували лише 1 плід на кущі, адже їм не вистачало живлення. За інтенсивної технології рослини розвивалися дуже добре: сформувалося 3-4 плоди на кущі. 

propData.content.image
Микола Іноземцев, студент Державного біотехнологічного університету, агроном «Ф.Г. Щедрий Лан»

На органіці ми отримали 32,5 т/га, на інтенсиві — 75 т/га, а на контролі — всього 5 т/га. За інтенсивної технології вирощування кавунів урожайність була найбільшою. Водорозчинні добрива вносили за допомогою інжектора, таким чином давали той елемент, який потрібен у певній фазі розвитку рослин. Цей прийом, на мою думку, сформував основну різницю за врожайністю. У результаті плоди були більш солодкі, оскільки ми могли давати достатньо калію в потрібну фазу. 

Органічні кавуни мали менше нітратів, але при цьому вони містили більше вітаміну С. А на контролі показники були найгіршими, тому що кавуни пошкодили трипси, а пізніше — фузаріоз. 

За інтенсивної технології вирощування кавунів прибуток склав 240 тис./га, за органічної — 75 тис./га. Рентабельність — 96% проти 44,1% відповідно.


Вікторія Полевик, AgroPortal.ua