Життя-малина: кооперація в дії

05 лютого 2020, 07:11 1447

Брати та сестри, їхні друзі з сім’ями із села Садове на Запоріжчині спочатку працювали гуртом, а рік тому створили ягідний кооператив «Макарет», щоб побудувати ефективний бізнес на малині, отримати робочі місця та джерело стабільних доходів.

Члени групи виробників побачили переваги у спільній роботі. За декілька років вони збільшили свої площі майже до 9 га, розширили ягідний асортимент, оптимізували свої насадження, оскільки час, споживча потреба, ринки диктують свої умови.

Крім того, кооператив займається переробкою другосортної сировини — і так не втрачає своїх прибутків і зберігає ягоду.

Члени кооперативу все роблять разом: закуповують саджанці, добрива, засоби захисту рослин, обладнання і на цьому значно економлять.

«У нас в групі один сорт, єдині агротехнології, які дозволяють отримувати якісну продукцію приблизно в один час, що є запорукою того, що ми сформуємо гарну, велику, однорідну партію товарної продукції, яка потім знайде своє місце на ринку свіжої ягоди. Ми вийшли на закупівельників, з якими працюємо і сьогодні, які постачають нашу ягоду в курортну зону і навіть супермаркети», — розповідають учасники ягідного кооперативу «Макарет».


Джерело відео: UHBDP