Чи застосовується ст. 103 КЗпП у період воєнного стану? Відповідно до ст. 3 Закону №2136 на період дії воєнного стану норми ч. 3 ст. 32 КЗпП про двомісячний строк попередження працівника про зміну істотних умов праці не застосовуються.

Відповідно до ч. 3 ст. 32 КЗпП у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.

Про зміну істотних умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Зміною істотних умов праці є зміна:

Відповідно до ст. 103 КЗпП про нові або роботодавець повинен повідомити працівника не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни.

Ч. 3. ст. 32 КЗпП є ширшою ніж ст. 103 КЗпП. При цьому, ст. 103 КЗпП є спеціальною для зміни умовоплати праці (зменшення розміру та порядку виплати з/п, премій).

Про ст. 103 КЗпП забули вказати в Законі №2136, про що говорить Законопроект №7251, до якого внесено зміни до ст. 3 Закону №2136:

Тобто, розділили істотні умови праці (ч. 3 ст. 32 КЗпП) та умови оплати праці (ст. 103 КЗпП).

Отже, до моменту вступу Законопроекту №7152 в дію, я б не рекомендувала роботодавцям змінювати умови оплати праці в гіршу сторону без 2-х місячного попередження.

Адже в суді може бути два різні варіанти розвитку цієї ситуації у разі оскарження працівником:

Ганна Гладун, юрист «Земельного фонду України»

Війна, агро, ПДВ: що нового в сфері оподаткування Війна, агро, ПДВ: що нового в сфері оподаткування

12  травня Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроєкт №7360 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану», яким пропонується уточнити ряд положень в частині оподаткування, які також прямий вплив на український агросектор.

Як під час війни взяти в оренду землю сільгосппризначення Як під час війни взяти в оренду землю сільгосппризначення

Від початку війни Україна втратила близько 30% площ, які використовувалися для сільськогосподарських робіт. У зв’язку з цим наші парламентарі в терміновому порядку внесли зміни у правила оренди землі. 

Мультимедіа