Чи застосовується ст. 103 КЗпП у період воєнного стану? Відповідно до ст. 3 Закону №2136 на період дії воєнного стану норми ч. 3 ст. 32 КЗпП про двомісячний строк попередження працівника про зміну істотних умов праці не застосовуються.
Відповідно до ч. 3 ст. 32 КЗпП у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.
Про зміну істотних умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
Зміною істотних умов праці є зміна:
Відповідно до ст. 103 КЗпП про нові або роботодавець повинен повідомити працівника не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни.
Ч. 3. ст. 32 КЗпП є ширшою ніж ст. 103 КЗпП. При цьому, ст. 103 КЗпП є спеціальною для зміни умовоплати праці (зменшення розміру та порядку виплати з/п, премій).
Про ст. 103 КЗпП забули вказати в Законі №2136, про що говорить Законопроект №7251, до якого внесено зміни до ст. 3 Закону №2136:
Тобто, розділили істотні умови праці (ч. 3 ст. 32 КЗпП) та умови оплати праці (ст. 103 КЗпП).
Отже, до моменту вступу Законопроекту №7152 в дію, я б не рекомендувала роботодавцям змінювати умови оплати праці в гіршу сторону без 2-х місячного попередження.
Адже в суді може бути два різні варіанти розвитку цієї ситуації у разі оскарження працівником:
Ганна Гладун, юрист «Земельного фонду України»
Думка автора може не збігатися з думкою редакції. Відповідальність за цитати, факти і цифри, наведені в тексті, несе автор.