До війни підприємство на Чернігівщині займалося виготовленням комбікормів, вирощуванням свиней і вже почало запуск переробки. Лютий 2022 року кардинально змінив плани: населений пункт, де знаходиться господарство, деякий час був у оточенні. Через проблеми з логістикою та кормами довелося навіть вирізати деяку частину свиноматок. На щастя, підприємство не постраждало, продовжує працювати та планує реалізувати плани довоєнного часу.
«Зараз ми будуємо більший свинарник, хочемо зробити його сучаснішим, також збільшимо кількість свиноматок. У нас буде близько 35 свиноматок, якщо брати 2 цикли по 150 голів, то на рік виходить 300 голів. Ми співпрацюємо з офіційними представниками європейських компаній, тож проблем із племінним свинарством немає. Також у нас є поросята, яких ми продаємо у своїй громаді, на них є попит», — розповів AgroPortal.ua директор ПП «ДІО-ІНВЕСТ» Олександр Данильченко.
За його словами, також планують обробляти землю та на 20 га вирощувати сировину для відгодівлі тварин, щоб не залежати від ринку. Для цього вже закупили трактор, диски, деякі плуги.
У ПП «ДІО-ІНВЕСТ» виробляють макуху, соєвий шрот, самого комбікорму виготовляють близько 1,5 т/добу.
«Усім, що стосується молочки, займається дружина, у неї навіть окремо свій ФОП. Ми трохи розділили два напрями: у мене більше буде агро та виробництво м’ясних продуктів. На осінь, гадаю, все запустимо. Ми зможемо повністю відповідати за якість, коли будемо знати, що з власної сировини виготовили комбікорм і отримали на виході м'ясо, смакові властивості якого залежать від породи та годівлі свиней. Для прикладу, соя погіршує смак м’яса, горох — покращує. Але є свої нюанси у годівлі горохом, потрібно, щоб він добре засвоювався. Це все ми робимо для того, щоб отримати дійсно класний продукт, за який не соромно. Якраз перед початком війни запустили продаж продукції онлайн, і на неї був попит. Цього разу теж плануємо продовжити таку реалізацію», — зазначає Олександр Данильченко.
Родина підприємців має успішний досвід участі у грантових програмах, зокрема у «єРобота» та IOM Ukraine. За отримані кошти від IOM придбали більшу сироварню, до цього були дві маленькі. А грант від «єРобота» спрямували на придбання обладнання для свиноматок і курей.
Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua