Зміна клімату стимулює працювати з пожнивними рештками. Рішення від HORSСH

12 серпня 2024, 06:40 384

Кліматичні зміни змушують аграріїв переглядати технології обробітку ґрунту: працювати з пожнивними рештками, максимально зберігати їх на поверхні, вносити добрива на потрібну глибину та у той період, коли вони найбільш необхідні рослині.

Про такі тенденції на ринку AgroPortal.ua розповів регіональний менеджер компанії HORSСH Вадим Коваль під час «УКАБ Агротехнології 2024». 

Компанія HORSСH якраз спеціалізується на техніці, яка виконує поверхневий обробіток ґрунту і таким чином допомагає зберігати вологу. Особливо така техніка популярна в південних та східних областях України.

Вадим Коваль розповідає, що HORSСH не пропонує класичних борін, а все обладнання орієнтується на безвідвальний обробіток — переміщення решток йде по всій глибині, а також між рядами, що забезпечує швидке їх перегнивання. 

Одна з новинок компанії HORSСH — стерньовий культиватор Cruiser XL, який використовується для лущення стерні, передпосівного обробітку ґрунту, перемішування рослинної маси сидератів. 

«Завдяки 6-рядному розміщенню стійок і кроку сліду лап 15 см він забезпечує ідеальне вирівнювання поверхні з одночасно оптимальним перемішуванням решток», — зазначає Вадим Коваль.

Під час «УКАБ Агротехнології 2024» компанія HORSСH представила культиватор Fortis AS, який є аналогом вже відомого аграріям культиватора Terrano. Як розповів Вадим Коваль, Fortis AS вироблений повністю на новій рамі, має 4-балкову конструкцію з кроком сліду лап 27 см у поєднанні з малим тяговим опором й інтенсивним перемішуванням. Машина має тиск на лапу 550 кг і підходить для роботи на супіщаних ґрунтах, може працювати на глибину до 25 см. 

До речі, компанія продала демонстраційні моделі культиваторів Cruiser та Fortis AS безпосередньо під час Дня поля.

Ще одним рішенням для якісного лущення стерні, зароблення покриву сидератів або органічних добрив у ґрунт, підготовки ґрунту до посіву є 12-метрова короткобазова дискова борона Joker 12 RT з ножовим котком. 

У компанії відзначають, що оновлена модель має у своїй комплектації перед дисковою бороною коток діаметром 300 мм, котрий складається з декількох секцій, встановлених по всій робочій ширині машини, і дає можливість подрібнювати пожнивні рештки ріпаку, соняшнику за один прохід. Також на агрегаті встановлений новий колісний коток, який добре ущільнює ґрунт після обробітку.

Не можна не згадати коток-подрібнювач Cultro TC, який найбільш популярним став у південних областях. Завдяки подвійним рублячим коткам і пружинній бороні гарантується оптимальний ефект подрібнення пожнивних решток і, що найважче, — полови, після чого отримується максимальна провокація падалиці.

«Усі звикли працювати по ріпаку і по соняшнику, а цей агрегат можна застосовувати й після зернових. Раніше цього не робили, а зараз аграрії борються за кожну краплину вологи. Порахувати, скільки ми втрачаємо через випаровування вологи зі стерньової трубки, нереально, але це великі втрати. Тому важливо перем’яти, зігнути трубку, і цими рублячими котками на високій швидкості ми перебиваємо і розподіляємо солому, а також полову», — пояснює Вадим Коваль.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua