Начитались поганих новин? Випийте чаю з ехінацеї

22 липня 2022, 08:15 3583

Ехінацея є однією з найпопулярніших лікарських рослин. Окрім привабливого вигляду — до 2 м заввишки і великих рожевих квітів, ехінацея має надзвичайно велику кількість корисних властивостей.

 Рентабельність бізнесу при вирощуванні ехінацеї пурпурової досягає 210%. З одного гектара можна отримати понад 170 тис. грн чистого прибутку при інвестиціях у вирощування на рівні 85 тис. грн/га.

«Якщо у вас безсоння після перегляду новин, потрібно заварити чай із сухих квітів ехінацеї або зробити з них спиртову настоянку і вживати по 20 крапель на ніч з водою», — рекомендує власниця ТМ «ОСЬО» Юлія Ворощук.

Рецепт настоянки від фермерки: 1 частину сухих квітів ехінацеї залити 10 частинами спирту 70% і поставити в темне місце на 14 днів. Після проціджування настоянка готова до споживання. Засушені квіти можна купити в ТМ «ОСЬО» — 100 грн за 100 г.

«Усі українці, в яких немає застережень до вживання лікарських препаратів, мають хоч раз на добу випивати склянку чаю з додаванням ехінацеї. Цього буде достатньо. То міф, що чим більше, тим краще. У Німеччині більшість ліків з ехінацеєю гомеопатичні. Тобто там дуже незначні дози, вони діють на клітинному рівні.

Ми самі переконалися на рослинних об’єктах, що ехінацея здатна діяти у мільйонних розведеннях. На склянку окропу достатньо одного листочка чи половини суцвіття. Через 5-10 хвилин можна пити — краще з медом і до сніданку. Робіть це регулярно 4-5 тижнів, потім варто зробити невелику перерву», — зазначає доктор с.-г. наук, завідувач кафедри землеробства і агрохімії ім. В.І. Сазанова Полтавського державного аграрного університету Сергій Поспєлов.

Юлія Ворощук наголошує, що в світі культивують більше 10 видів ехінацеї. У своєму господарстві фермерка на продаж вирощує не декоративну пурпурову ехінацею. Ехінацея пурпурова відрізняється великими ефектними квітами (до 12 см в діаметрі) з коричневою серцевиною у вигляді куполу.

Сергій Поспєлов каже, що ехінацею можна купити в аптеці, але за можливості краще вирощувати її на присадибній ділянці. Висівати можна й під зиму, й навесні. Підготовлений ґрунт треба ущільнити, розкидати насіння, а зверху посипати шаром ґрунтової суміші завтовшки до сантиметра. Після цього замульчувати: восени краще листям, навесні — накрити агроволокном.

«Якщо усе зроблено правильно, сходи навесні з’являться через 2-3 тижні. Отримання сходів — найвідповідальніший момент у вирощуванні ехінацеї. У цей період не можна допускати, щоб молоді рослинки страждали від нестачі вологи та бур’янів. Вони ростуть повільно, і лише на кінець літа розів’ється гарна розетка», — зазначає науковець.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua