Нові ринки та більші можливості. Як гранти зміцнюють позиції переробних підприємств

26 грудня 2023, 05:47 1663

ТОВ «Наш млин» із Полтавщини скористалося грантовою програмою для переробних підприємств «Новий рівень» від Міністерства економіки. Завдяки цій ініціативі компанія придбала потужну лінію з фасування борошна в пакети 1, 2 та 5 кг. Це відкрило нові кордони, ринки збуту та якісно змінило представництво продукції підприємства у торговельних мережах і загалом на ринку.

Як розповів AgroPortal.ua директор ТОВ «Наш млин» Руслан Ляшко, гранти сьогодні — це величезна підтримка для суб’єктів господарювання. 

propData.content.image
Руслан Ляшко, директор ТОВ «Наш млин»

Наше підприємство провадить політику стратегічного управління, коли ми маємо бізнес-плани на різні періоди, тому в нас не виникало жодних проблем з підготовкою заявки. Ну а можливість подання заявки через «Дію» — це взагалі дуже зручно. З придбанням нової лінії ми змогли створити додаткові робочі місця, розширили спектр послуг, адже тепер можемо фасувати давальницьку сировину, скоротили наш шлях до наступного рівня розвитку підприємства.

А ще додає, що ця програма одна з найдоступніших для учасників. Якщо вона матиме продовження наступного року, то рекомендував би її всім переробникам і аграріям.

З липня 2022 року уряд запровадив проєкт «єРобота», за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розширення бізнесу. Одна з грантових програм — для переробних підприємств «Новий рівень» від Міністерства економіки. Завдяки цій ініціативі власники малого та середнього бізнесу мають можливість отримати фінансову підтримку у формі грантів на розвиток підприємств, які фокусуються на виготовленні продуктів із доданою вартістю. Основною умовою отримання такого гранту є створення нових робочих місць, що робить цю ініціативу корисним інструментом у подоланні безробіття. 

Потужність підприємства на сьогодні залишається незмінною, а от обсяги виробництва дещо зменшилися порівняно з першим роком повномасштабного вторгнення росії на територію України. Це повʼязано з відновленням роботи потужних великих підприємств, що були на окупованій території.

«Завдяки ЗСУ ситуація стабілізувалася, і це дуже добре, що колеги змогли відновити роботу, тим самим зняли навантаження та внаслідок здорової конкуренції надали можливість нашому млину вийти на міжнародний ринок», — продовжує Руслан Ляшко.

Питання якісної сировини для борошномелів стоїть дуже гостро

Як розповів Руслан Ляшко, на початку минулого року закупівля сировини перетворилася на складний квест. Пропозиція якісного продовольчого зерна на ринку не відповідала потребам, ціни зростали, гарантій доставки ніхто не давав, а тому довелося щоденно й щогодинно вирішувати додаткові питання: звідки привезти, де зберегти, як розподілити запаси тощо. То було складне випробування, яке підприємству вдалося пройти завдяки захисникам, які спочатку стабілізували фронт, а потім відкинули навалу назад. 

Зі стабілізацією воєнної ситуації поступово почали відновлюватися й зв’язки постачання. Щодо якості продовольчої пшениці та жита, то, на жаль, належної сировини на внутрішньому ринку недостатньо. 

propData.content.image
Руслан Ляшко, директор ТОВ «Наш млин»

Ми співпрацюємо з усіма фермерськими господарствами, які пропонують якісну сировину за помірною ціною. Найбільша частка — давні партнери, з якими ми маємо багаторічний досвід співпраці. Вони звикли до нашої системи моніторингу якості та дотримання визначених умов. Важливими критеріями для нас є порядність, якість і конкурентоспроможна ціна на сировину. Завжди відкриті до співпраці з новими аграріями, які відповідають цим критеріям.

Він додає, що, незважаючи на блокади експортних кордонів та зниження ціни на фуражну пшеницю, ціна на продовольчу пшеницю, яка використовується у виробництві борошна в Україні, залишається достатньо високою. Аграрії тримають її, оскільки намагаються врахувати ризики наступного року і забезпечити свою прибутковість. 

Незважаючи на ситуацію на ринку сировини, у ТОВ «Наш млин» політика ціноутворення максимально м’яка для споживача, і тому тут роблять усе, щоб уникати стрімкого здорожчання. Намагаються вчасно запасатися сировиною, оптимізують енергоспоживання, модернізують обладнання. Ці заходи дозволяють бути більш стійкими в ціноутворенні. 

«Та все-таки поступове зростання є, але це нормальна економічна реакція на надзвичайно складні макроекономічні умови. Сьогодні «Наш млин» пропонує дійсно доступну ціну на борошно найкращої якості, і ми щиро раді, що маємо поціновувачів нашої продукції по всіх куточках України та далеко за її межами», — зазначає Руслан Ляшко.

Компанія планує заходити в нові торговельні мережі

Продукція ТОВ «Наш млин» відповідає світовим стандартам, тому експортується до низки країн, наприклад, Польщі, Німеччини, Литви, Латвії, Туреччини, Мальти. 

Компанія відвантажує продукцію автотранспортом, борошновозами та морськими контейнерами, а також для дрібних замовлень використовує послуги поштової доставки. 

propData.content.image
Руслан Ляшко, директор ТОВ «Наш млин»

Запровадженням нової ультрасучасної лінії для пакування борошна ми почали розвивати нашу присутність у торговельних мережах національних операторів. У цьому напрямі маємо амбітні плани і прагнемо розширювати співпрацю та заходити в нові торговельні мережі.

Питання кадрів як ніколи актуальне

Кадровий ресурс для підприємств — це сьогодні один із найважливіших аспектів виробництва. Ще до початку великого вторгнення у ТОВ «Наш млин» відчували певний дефіцит спеціалістів робітничих професій. Доводилось підшуковувати, вчити — так сформувався кістяк колективу. Більшість робітників працює від заснування, однак періодично з’являються вакансії, які сьогодні не так легко заповнити. Наразі підприємству встановлено бронь, адже воно працює в сфері продовольчої безпеки.

Плани на 2024 рік

У 2024 році у ТОВ «Наш млин» планують встановити сонячні батареї та забезпечити стабільність енергоспоживання, розширити асортимент фасованої продукції та збільшити міжнародне і внутрішнє партнерство. Створити нові робочі місця на підприємстві для демобілізованих військових і переселенців, що втратили роботу внаслідок війни.

У ТОВ «Наш млин» працюють з вірою в Україну та Перемогу.


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua