На Одещині крафтові виробники олії планують розширити лінійку продукції

14 вересня 2024, 06:26 807

Сиродавлену олію Fresh oil підприємці з Одещини Юлія та Михайло Гетманенки виробляють уже 6 років. Попри постійні обстріли та перебої зі світлом крафтярі не зупиняють роботу ні на день. Найбільшою мотивацією для їхньої команди у такий час є довіра клієнтів та щоденні замовлення.

«З народження наш син страждав на атопічний дерматит у важкій формі. Це змінило наше життя в побутових аспектах, у догляді за шкірою, в думках та, звісно, насамперед у харчуванні», — розповідає Юлія Гетманенко. 

Зі свого раціону подружжя виключило так зване харчове сміття (барвники, шкідливі добавки, напівфабрикати, трансжири тощо) та молочні продукти. Натомість додали сиродавлені рослинні олії як джерело корисних жирів. До каші, макаронів, пюре, супу, салату, просто в ложці — вони й зараз дають своїм дітям свіжі олії власного виробництва. 

«Молочний жир ми замінили на кокосову олію, яка не виділяє канцерогенів і чудово підходить для випікання та смаження. Після вивчення питання щодо методів очищення цієї олії за допомогою екстракційного бензину, ацетону та дихлоретану, ми відмовились від рафінованих олій і почали виготовляти свіжу олію самі», — пояснюють засновники виробництва Fresh oil.

Вся сировина, яку вони використовують, є сертифікованою, має підтвердження якості. Закуповують її в перевірених агропідприємствах та господарствах.

«Нині асортимент продукції досить великий. Це олії свіжого першого холодного віджиму, нерафіновані та нефільтровані. Також борошно безглютенове власного виробництва, оцет натурального бродіння, клітковина. Ще є виготовлення натуральної косметики на основі наших олій», — говорить Юлія Гетманенко.

За її словами, найчастіше замовляють олії сиродавлені, а саме — з чорного кмину, волоського горіха, льону тощо. Останнім часом дуже популярним стало борошно, багато хто з нього готує смачну випічку. Косметику замовляють постійні клієнти. До кожного замовлення в подарунок йде клітковина.

Щотижня Гетманенки відправляють 150-200 замовлень. У кожному — по 3-4 пляшечки олії та інша продукція.

У Fresh oil немає заготовлених стелажів із продукцію, вся олія свіжа та готується тільки під замовлення, яке можна зробити онлайн в Instagram та Viber.

Також виробники співпрацюють із крафтовими крамницями з інших міст.

«З кожним обстрілом відчутно зменшується кількість замовлень. Великі проблеми зі світлом. Ми встановили безперебійні системи живлення на виробництві, оскільки зупиняти роботу по 6-9 годин на добу неможливо. В стані війни бувають проблеми з постачанням сировини, тому завжди маємо альтернативи. Наразі підвищуються ціни на електроенергію, будемо дивитись надалі й рахувати, чи зможемо не змінювати наші ціни», — зазначають Гетманенки.

Та зупинятись крафтярі не збираються, навпаки — будують плани на майбутнє. За словами подружжя, саме зараз технолог розробляє в косметиці скраб для обличчя на основі їхнього борошна, а ще збираються повернути виробництво олії з амаранту.


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua