Приклад сильного партнерства задля підтримки української аграрної освіти

23 лютого 2024, 15:40 977

У вересні 2022 року освітній проєкт «Агрокебети» запустив фандрейзингову кампанію для забезпечення стипендіями кращих студентів проєкту в розмірі 200 євро на місяць.

Проєктом планується забезпечити стипендіями 100 студентів (до 15 стипендій для студентів проєкту «Агрокебети» у кожному з дев’яти університетів-партнерів проєкту). Загальний фонд складає 300 000 євро. 

Прикладом партнерства для підтримки української освіти стала компанія-виробник сільськогосподарської техніки Väderstad та профспілка шведських фермерів зі Сьйодертяле — Swedish farmers in Södertälje ortsforbund, які вже вдруге долучились до фінансування стипендій

Перший внесок було зроблено для студентів 2022-2023 навчального року в розмірі 11 000 євро. Це дозволило виплатити стипендії кращим 24 студентам з 8 університетів. Другий внесок — у 2023-2024 навчальному році в сумі 14 800 євро, з яких 18 студентів уже отримали свої виплати, і ще формуються списки на виплату наприкінці поточного семестру.

Ця стипендія — можливість для студентів-учасників освітнього проєкту «Агрокебети», а насамперед для студентів з тимчасово окупованих російськими військами територій України навчатися та здобути сучасну аграрну освіту в одному з дев’яти аграрних університетів України.

Мета фандрейзингової програми:

  • створити умови для формування фахівців нового покоління із сучасними знаннями для аграрного сектору зокрема та економіки України в цілому;
  • надати доступ до якісної магістерської освіти найкращим та найвмотивованішим студентам та забезпечити їм умови для навчання;
  • надати студентам специфічні практичні навички, необхідні для старту кар'єри в агробізнесі, через індивідуальний менторський супровід топменеджменту компаній, відкриті лекції, дискусії та командно-проєктну діяльність.
propData.content.image
Анатолій Циркун, керівник проєкту «Агрокебети

Для проєкту було дуже важливо, що компанія Väderstad перша і одразу після анонсування фандрейзингової програми підтримала ініціативу та стала надійним партнером проєкту та наших студентів.

Ми дякуємо керівництву Väderstad та профспілці шведських фермерів за чутливість до потреб української молоді, яка залишається в країні попри складні обставини. Саме вони — майбутнє України та міцного українського агро. Together we create agriculture!

Більшість стипендіатів, відгукуючись про навчання в проєкті «Агрокебети», суттєвою перевагою даного навчального курсу виділяють залучення представників кращих аграрних компаній у викладання теоретичного матеріалу з практичними кейсами, а також піврічне стажування з менторами у цих компаніях-партнерах.

Щодо стипендій, студенти відзначають, що це не лише додаткова мотивація для навчання, а й допомога у повсякденних потребах, які зростають з початком повномасштабного вторгнення. 

З перших вуст від агрокебетів

Як ви плануєте використовувати отримані кошти від Väderstad і профспілки шведських фермерів зі Сьйодертяле? Чи впливає стипендія на мотивацію та зацікавленість у навчанні?

propData.content.image
Владислав Багієв, студент СНУ ім. В. Даля

Для мене стипендія дуже важлива, оскільки сприяє фінансовій стабільності та підтримує мене на плаву. Це додатковий мотиватор для досягнення кращих цілей у навчанні.

propData.content.image
Ірина Ротаєнко, студентка НУБіП України

Отримані кошти витрачу на донати для наших захисників. Матеріальне заохочення у вигляді стипендії важливе. Це впливає на мотивацію та зацікавленість у навчанні. Це як гра, в якій отримуєш винагороду за свої старання. 

propData.content.image
Андрій Боряк, студент СНУ ім. В. Даля

Планую купити військові облігації й таким чином допомогти державі з поповненням бюджету для військових витрат, і ще й отримати певний прибуток у вигляді відсотків. А знання в даному проєкті відіграють першочергову роль.

propData.content.image
Дмитро Москаленко-Олещенко, студент «Чернігівської політехніки»

Частину отриманих коштів використаю на насіннєвий матеріал овочів чи фруктів. А також планую закупити певний сорт картоплі, репродукція якого не менш як дворічна. Загалом заохочення до навчання у вигляді стипендії — це дуже позитивно.

propData.content.image
Олександр Шевченко, студент ХДАЕУ

Отримані кошти планую витрачати на власні потреби, також планую відкладати частину грошей на додаткові навчальні курси  з економіки та англійської мови.

propData.content.image
Соломія Стадник, студентка НУБіП України

Такі бонуси додають мотивації, та завжди приємно, коли твої старання оцінюються. Тому я щиро вдячна за те, що отримала таку можливість.

propData.content.image
Анжеліка Корнієнко, студентка «Чернігівської політехніки»

Основною мотивацією для навчання завжди було бажання набути більше знань. Проте варто визнати, що стипендія є дуже приємним бонусом. Знати, що мої зусилля в навчанні можуть бути винагороджені матеріально, стимулює до досягнення кращих результатів.

Детальніше про фандрейзингову програму тут


Для довідки: освітній проєкт «Агрокебети» вже пʼять років поспіль змінює на краще українську аграрну освіту. В межах проєкту вже відбулось чотири випуски, кількість залучених до проєкту університетів зросла до девʼяти, а студентів у одному потоці щороку — близько двох сотень.

Про проєкт «Агрокебети»
Освітній проєкт «Агрокебети» ініційований Алексом Ліссітсею та реалізується асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України з 2019 року. Його мета — підготовка фахівців (farm managers) нового покоління для потреб сучасного агробізнесу.
Новітній освітній проєкт «Агрокебети» реалізується у дев’яти закладах вищої освіти:
Національному університеті біоресурсів та природокористування України (НУБіП України);
Сумському національному аграрному університеті (СНАУ);
Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (СНУ ім. В. Даля);
Херсонському державному аграрно-економічному університеті (ХДАЕУ);
Миколаївському національному аграрному університеті (МНАУ);
Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного (ТДАТУ ім. Д. Моторного);
Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка (ЛНУ ім. Т. Шевченка); 
Національному університеті «Чернігівська політехніка»;
Національному університеті водного господарства та природокористування (НУВГП).
Проєкт підтримують провідні компанії України:
New Holland Agriculture, ІМК, Bayer, «Галс Агро», МХП, Väderstad, Adama, Agrosem, Credit Agricole, Pottinger, AgroHub, Drone.ua, HarvEast, Посольство Королівства Нідерландів в Україні, International Finance Corporation.