На Сумщині запрацювала школа фермерства

17 червня 2022, 07:20 1378

Для бажаючих відкрити власну справу у сфері сільського господарства чи прискорити своє працевлаштування створено освітній проєкт «Школа Фермерства 2.0». Комплексний короткостроковий навчальний курс для дорослих з основ сільського господарства успішно втілюється на Сумщині.

Про це AgroPortal.ua розповіла заступниця директора з навчальної роботи Сумського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Вікторія Шаповалова.

propData.content.image
Вікторія Шаповалова, заступниця директора з навчальної роботи Сумського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості

«У березні 2021 року на базі навчального відділення пройшла курс перша група слухачів — 29 зареєстрованих безробітних. Загалом за 2021-2022 рр. за цим напрямом пройшли навчання понад 1000 безробітних із Сумщини та Чернігівщини. 90% з них працевлаштовані до сільгосппідприємств, решта — підприємництво або самозайнятість. У лютому 2022 року вже пройшли навчання 150 осіб»

ДНЗ «Сумський центр ПТО ДСЗ» запрошує бажаючих на навчання за програмою «Школа Фермерства 2.0» за кошти фізичних та юридичних осіб.

За словами Вікторії Шаповалової, нині триває набір на навчання за професією «Бджоляр» за рахунок ваучера. За сприяння державної служби зайнятості особи мають можливість одноразово отримати ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці у випадку, якщо вони відповідають наступним вимогам:

  • вік — старше 45 років;
  • страховий стаж — не менше 15 років;
  • не досягли пенсійного віку.

Навчання у «Школі Фермерства» проводять висококваліфіковані викладачі, залучаються професійні консультанти, сільськогосподарські дорадники та тренери. 

«Під час навчання відбуваються презентації першого в Україні інвестиційного проєкту «Сімейні молочні ферми». В ході зустрічі менеджер розповідає про суть проєкту та основні напрями діяльності. Кожного учасника, який захоче відкрити власний сімейний бізнес або розширити його, обіцяють підтримувати на всіх етапах: створення проєкту ферми, консультування при будівництві, відбір худоби, встановлення обладнання, холодильника, фінансовий супровід», — резюмує заступниця директора.

Сергій Близнюк — один із тих, хто пройшов навчання рік тому в «Школі Фермерства». Щоденні лекції, практичні заняття, спілкування з колегами та викладачами додали знань і досвіду в розв’язанні різних проблем, що можуть виникнути.

«Зацікавила саме ця програма, оскільки раніше трохи пасічникував, мав дещицю вуликів, певні навички, хоч і на аматорському рівні. Звернувся до місцевої районної філії Сумського обласного центру зайнятості, де запропонували здобути професію бджоляра, одержати відповідний документ державного зразка і розпочати нову сторінку трудової біографії», — розповідає він.

Сьогодні Сергій Близнюк — майстер медового фаху в усій окрузі, власник майже 200 бджолосімей, який охоче передає досвід пасічникам-початківцям. 


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua