Українське сільгоспмашинобудування на Agritechnica: що пропонують виробники світові

24 листопада 2023, 05:48 6143

Цьогоріч на міжнародній виставці Agritechnica 2023 у Німеччині Україна вперше була представлена Національним павільйоном, де техніку та обладнання продемонстрували для аграріїв відразу 18 компаній. Цінність такого заходу полягала не лише в представленні виробників, а, скоріше, в демонстрації всьому світу, що українське сільгоспмашинобудування, попри війну в країні та всі складнощі, продовжує працювати, виводити на ринки нові лінійки продуктів і здійснювати експортні постачання на міжнародні ринки.


Загалом участь у виставці взяли 33 українські компанії. AgroPortal.ua поспілкувався з виробниками, які представляли Україну. Насамперед цікавилися, які агрегати чи обладнання вони пропонують європейському ринку.  

«Велес Агро»: техніка, максимально наближена до європейського ринку та фермера

Компанія «Велес Агро» з-поміж найзатребуванішої техніки представила й одні з останніх передвоєнних зразків, які пройшли випробування і зайшли на завод у серійне виробництво.

«Щоб показати всю нашу техніку, потрібно було б зайняти четверту частину павільйону. Тому довелося вибирати моделі, які, на наш погляд, найбільш орієнтовані на європейський ринок. Хоча всю нашу техніку намагаємося підганяти під європейські габарити та вже доволі давно працюємо за європейськими стандартами. Тому техніка «Велес Агро» дуже близька до європейського ринку та фермера», — розповідає технічний директор «Велес Агро» Віктор Плахотній.

Він додав, що компанія постачає техніку до Франції, Італії, Румунії та вже має своє представництво в Болгарії.

Цьогоріч на стенді «Велес Агро» була представлена 6-метрова версія агрегату інжекторного внесення рідких добрив VULKAN. Загалом дане обладнання доступне в 12-метровоу розмірі та з різними ємностями. Цікавий цей пристрій тим, що ін’єкції добрив, зроблені методом і пристроєм VULKAN, вимагають менше 5% від обсягу вологи у верхньому шарі ґрунту і після внесення вони відразу доступні для рослини. У компанії відзначають, що одного такого внесення достатньо, щоб забезпечити рослини азотним добривом протягом усього вегетаційного періоду.

За словами Віктора Плахотнього, доволі популярний в Україні та набирає обертів у Європі, особливо в тих регіонах, де культивуються просапні культури, агрегат смугового обробітку ґрунту HERCULES з одночасним внесенням добрив. Залежно від комплектації ємності є можливість одночасного внесення двох видів сухих мінеральних добрив. 

Дискова борона-лущильник KRONOS з густо розставленими дисками (агрегат має чотири види оснащення робочих органів) з мінімальною глибиною здійснює максимально якісний обробіток ґрунту. Представники компанії звертають увагу, що виконання поверхневого обробітку ґрунту компактною дисковою бороною забезпечує збереження вологи у верхніх шарах та захищає ґрунт від непродуктивних її втрат, що є доволі актуальним за засушливих умов.

ELVORTI: орієнтир на точне землеробство та відкриття представництва в Польщі

Компанія ELVORTI вперше за час існування брала участь у найбільшій міжнародній виставці сільгосптехніки Agritechnica 2023 та представила найсучасніші моделі сільськогосподарської техніки. 

«Сьогодні ELVORTI націлена на точне землеробство, тож у Ганновері ми представили модельний ряд сівалок, які працюють за цією технологією, — сівалку VEGA 6 PROFI. Це навісна сівалка з телескопічною рамою, яка призначена для точного висіву за мінімальною і традиційною технологією обробітку ґрунту. Вона забезпечує кращу маневреність в порівнянні з напівпричіпними аналогами, завдяки тому що сівалка телескопічна вона може складатися у габарит, що не перевищує 3 метри», — розповіла представник компанії Діна Ярова.

Друга сівалка, представлена на стенді, — механічна зернова ALFA 4 NO-TILL. Машина має подвійну котушку: гвинтову для висіву зернових та зернобобових культур і штифтову для висіву дрібнонасіннєвих культур і трав. Перевагами сівалки є нова конструкція повідкової системи CoultSystem, яка у поєднанні з колтерами і тиском до 205 кг забезпечує якісний рівномірний посів за технологією no-till. Крім того, сівалка може здійснювати посів в умовах підвищеної вологості ґрунту, що дає можливість розпочати посівну кампанію у більш ранні терміни.

«Спеціально для європейського ринку ми продемонстрували навісну зернову сівалку для рядового посіву насіння за традиційною технологією ASTRA 3. За ширини захвату 3 м і ширини міжрядь 120 мм агрегат можна ефективно використовувати на невеликих площах в умовах застосування інтенсивних агротехнологій», — зазначає Діна Ярова.

Також учасники Agritechnica могли ознайомитися з обприскувачем TETIS, який вже продається в Польщі, Болгарії, Румунії, Молдові. Після виставки компанія сподівається відкрити для цієї машини ринки країн Балтії та Німеччини.

Також у найближчих планах ELVORTI відкрити представництво в Польщі, й це буде не просто сервісний центр, а виробничий підрозділ.

Boguslav: продуктивність, простота і міцність конструкції

Компанія Boguslav уже давно експортує свою техніку до європейських країн, найбільше продають у Болгарію, Румунію, Угорщину, Словаччину, Литву, Латвію, Польщу, де, до речі, у компанії є своє представництво.

За словами координатора роботи представництва в Польщі Андрія Поліщука, до війни експорт складав 35-40% від виробленої техніки. Зараз цей показник знизився, адже на європейському ринку складна ситуація з цінами на зернові.

На Agritechnica компанія продемонструвала два причіпних обприскувачі: Кронос і Титан.

«Обприскувач Кронос представлений з 18-метровою штангою та об’ємом баку 3200 л. Штанга, зроблена з профільної труби, має незалежну гідравліку, і може використовуватися четвертина чи половина штанги. Ця опція була розроблена саме для європейського ринку, оскільки в Європі маленькі поля і на них багато перешкод (дерева, стовпи), а таке рішення полегшить роботу фермерам», — пояснює Андрій Поліщук.

Другий — причіпний обприскувач Титан — здатний виконувати ефективну обробку рослин завдяки широкому захвату 24-метрової гідравлічної штанги, зробленої з гнутого листового металу, що полегшує її вагу, стабілізацію та амортизацію. Крім того, обприскувач має великий бак для робочого розчину об’ємом 3 тис. л і продуктивний насос обприскування (250 л/хв).

Серед переваг також можливість плавної заміни робочої висоти штанги навіть під час руху обприскувача. 

EGHRITECH: найкращі рішення для ефективності збирання врожаю

Український виробник сільськогосподарської техніки для збору та транспортування врожаю зернових культур — компанія EGHRITECH — вперше брала участь у виставці Agritechnica. На стенді була представлена найзатребуваніша як на ринку України, так і ЄС модель бункера БНП-30. 

«Ця модель бункера перевантажувача накопичувача зроблена за усіма чинними вимогами та нормами, які діють у ЄС. Це нова модель, сконструйована цього року, яка пройшла успішне випробування в Польщі та отримала сертифікат ЄС», — розповідає СЕО представництва EGHRITECH у Польщі Віктор Козаченко.

За його словами, об’єм бункера складає 30 куб. м, вантажопідйомність — 23 т, також є на 25 т, а в перспективі буде одиниця на 28 куб. м. На виставці була представлена машина в максимальній комплектації: з великими шинами, відеокамерами, ваговою системою, тобто зроблена так, щоб агрегат працював бездоганно. Як зазначають у компанії, бункер-перевантажувач збільшує ефективність збирання врожаю на 30%, оптимізує роботу комбайна та економить аграріям час, а отже і кошти.

Загалом завод EGHRITECH виробляє 4 моделі бункерів, які класифікуються за об’ємом — найменший 16 куб. м, є варіанти на 20, 30 і 40 куб. м, також у наявності тракторні причепи та причепи-самоскиди.

KMZ Industries: максимально повний перелік обладнання для елеватора з одних рук

У KMZ Industries завжди були і залишаються в пріоритеті плани розширення експорту, навіть незважаючи на складну ситуацію в країні. Тому компанія бере максимально участь у міжнародних виставках для розширення ринків збуту і кола іноземних партнерів та клієнтів. Наразі через ускладнену логістику найбільше свого обладнання KMZ Industries відправляє до Молдови, Румунії, але компанія концентрується не лише на європейському ринку, а й на країнах інших континентів. 

На виставку Agritechnica до Німеччини KMZ Industries приїхала з новинкою, адже минулого року компанія успішно закінчила розробку та тестування нових лінійок ланцюгових транспортерів і норій продуктивністю 100 та 175 т/г. Завдяки встановленню більш легких нових технологічних ланцюгів конструкція транспортерів стала менш металоємною, потребує меншої потужності мотор-редукторів і загалом для аграрія виходить значно дешевшою. Водночас застосування нового дизайну голови норії допомогло звести до мінімуму ризик травмування зерна під час транспортування.

Також цього року компанія розробила та вже поставила замовникам декілька моделей нових металоконструкцій — норійна башта, опорна конструкція під силос автовідвантаження та проїзна завальна яма. Їх наявність в асортименті KMZ Industries дозволить замовникам отримати конструкції, які враховують усі особливості обладнання, а також частково спростить подальшу розробку частини проєкту.

«Попри війну та інші чинники, цей рік і минулий був непоганим для компанії. Нам, можна сказати, пощастило, адже працюємо для сільського господарства, і аграрна галузь в Україні не зупинялась, сільгоспвиробники продовжують працювати. Залишаються проблеми зі зберіганням, відвантаженням зерна, обіговими коштами, але аграрії продовжують будувати елеватори. Так, можливо, не так активно та не у таких обсягах, але будують», — розповіла генеральний директор KMZ Industries Валерія Калашник.

За її словами, на українському ринку все ще маємо акцент на зберіганні та перевалочних потужностях, а не на переробці. При цьому особливо активними у закупівлі обладнання є західні регіони. 

«На сільгоспвиробників вплинуло надзвичайно багато негативних чинників, вітаємо поновлення державної компенсації в розмірі 25% за обладнання. Таке рішення є доцільним як ніколи, адже дозволить аграріям збудувати більше потужностей і за умови сповільненого експорту вирішити питання зі зберіганням», — впевнена Валерія Калашник.

У планах компанії на наступний рік — продовження розробки нових одиниць транспортного обладнання, а саме норій та транспортерів продуктивністю 250 т/г та 50 т/г. Також буде розширено ряд металоконструкцій власного виробництва, щоб надати можливість замовникам отримати максимально повний перелік обладнання для елеватора з одних рук. Триватимуть роботи над удосконаленням та розвитком модельної лінійки зерносушарок Brice-Baker.

OLIS: лінійка нового лабораторного обладнання OLISLab

Компанія OLIS уже 18 років займається обладнанням для очищення, переробки та контролю якості зерна, а також будує заводи з переробки зерна на крупи та борошно. Наразі компанія експортує обладнання вже у понад 30 країн на ринки ЄС, Африки, Азії, Близького Сходу та Америки. Незважаючи на вже налагоджений експорт, OLIS продовжує активно брати участь у міжнародних виставках.

«На Agritechnica ми не вперше, і приємно, що тут нас уже впізнають. Важливо, що за нинішньої ситуації отримали можливість представити нашу компанію на виставці, дякуємо європейським партнерам, які допомогли привезти обладнання. Далі представлені моделі залишаються в Німеччині та їдуть до замовника», — розповів комерційний директор OLIS Володимир Чеглатонєв. 

На виставці OLIS демонстрували зерноочисний сепаратор плоско-решітного типу ПСО-100. Для переробки зерна — лущильник, який використовується для лущення зерна вівса, полби, спельти, соняшнику. Машина застосовується на круп'яних і комбікормових заводах.

З лабораторного обладнання було представлено універсальний трисекційний розсійник. Загалом компанією виробляється понад 20 лабораторних приладів. До речі, цього року в OLIS випустили лінійку нового та вдосконаленого лабораторного обладнання під назвою OLISLab. Процес ще триває, але в компанії відзначають, що до кінця 2023 року всі моделі будуть перероблені та оновлені й запущені в серійне виробництво. 

Щодо українського ринку, то в компанії OLIS фіксують зростання запитів на переробне обладнання для круп’яних та борошномельних підприємств. «Багато виробників розраховують на гранти, тому є підвищена зацікавленість в обладнанні. Цей процес довготривалий, але сподіваємося, що виробникам вдасться отримати кошти, і вони зможуть запустити нові переробні потужності», — зазначає Володимир Чеглатонєв. 

Більше новин про українські компанії з Agritechnica 2023 шукайте та читайте на нашому сайті за тегом agritechnica.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua