Технічна шпаргалка для столичного студента Або навіщо КУН «пішов» в НУБіП

28 вересня 2016, 07:15 5525

Компанія «КУН-Україна» 21 вересня 2016 г. відкрила на базі Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБіП) навчально-технологічний центр, де майбутні фахівці отримають можливість познайомитись, а також спробувати у роботі сучасну високотехнологічну сільгосптехніку. На заході вдалося побувати і AgroPortal.ua.

Відкриття центру — результат річної роботи компанії і освітнього закладу, що стало можливим завдяки тісній співпраці в науковій, навчальній та виробничій сферах, розповідає декан Механіко-технологічного факультету НУБіП, професор Ярослав Михайлович.

В навчально-технологічному центрі «КУН-Україна» представили техніки на 10 млн грн. Ще 600 тис. грн коштувало обладнання лабораторії. З часом техніка буде мінятись, оновлюватись, щоб студенти отримали якомога більше потрібних навичок. Крім того, представники «КУН-Україна» проводитимуть тут курси, майстер-класи і тренінги.

«N. B.!» Студентів НУБіП «посадили» на французьку техніку

«Тільки синергія бізнесу та держави може дати конкретні результати — можливість підготувати висококваліфікованого спеціаліста. Студент, який не має можливості доторкнутися руками до новітньої техніки, не має можливості вивчити її на практиці, не може називатися готовим висококваліфікованим фахівцем. І тільки якщо в процесі навчання він працюватиме з такою технікою, ми зможемо говорити про інший рівень якості тих спеціалістів, яких випускають наші аграрні вузи», — розповів заступник міністра освіти і науки Роман Греба.


Роман Греба, заступник міністра освіти і науки 

Його підтримав і ректор НУБіП Станіслав Ніколаєнко. «Сьогодні давати тільки сухі теоретичні знання — означає готувати неякісного фахівця. Студенти освоюють техніку, вони її налаштовують, знайомляться з нею, обслуговують. Результат цього — якісно підготовлений фахівець», — не без гордощів говорить він.

Варто відмітити, що співробітництво компанії з університетом на цьому не закінчиться. «Мова йде про те, щоб наші студенти — інженери, механіки — брали участь у дослідженнях, експлуатації, пошуках моделей вдосконалення, розробці нових вузлів, нових машин», — розповідає Станіслав Ніколаєнко.


Станіслав Ніколаєнко, ректор НУБіП 

З відкриттям технологічного центру також стартував конкурс «Кращий знавець техніки KUHN». За його умовами студенти зможуть поборотися за три фінансові призи (деталі участі — на сторінці компанії у соцмережі Facebook). Термін реєстрації в конкурсі спливає 1 грудня, а це означає, що у студентів ще є час. Та боротися є за що, обіцяють організатори.

«Наше завдання — щоб з першого дня виходу на роботу випускники могли приносити користь своїм роботодавцям, — говорить генеральний директор компанії «КУН-Україна» Асад Лапш. — Їм не доведеться заново вивчати техніку, коли вони приступлять до роботи».


Асад Лапш, генеральний директор компанії «КУН-Україна»

За його словами, ідея відкриття такого центру не нова. «Давно вже виробники сільгосптехніки співпрацюють з університетами по всьому світу. Ми вирішили реалізувати цей світовий досвід в Україні, бо завжди є проблема з кадрами в сільгоспсекторі, а починати вирішувати цю проблему краще на етапі отримання професії», — пояснив він AgroPortal.ua, додавши, що відкриття центру — лише початок великої роботи.

В агросекторі відчувається гостра нестача кадрів і компаніям часто доводиться платити шалені гроші іноземним ветлікарям, агрономам, інженерам. Тому в «КУН-Україна» розраховують, що майданчик з технікою не стане музеєм під відкритим небом, а принесе практичну користь студентам, з яких отримають справжніх фахівців.


Борис Онищенко, менеджер з питань регіонального розвитку 

І навчатися є на чому. За словами менеджера з питань регіонального розвитку компанії «КУН-Украиїна» Бориса Онищенко, який провів екскурс по представленим моделям, всю техніку центру можна розділити на дві основні групи: це техніка для тваринництва, а також ґрунтообробна і посівна — для господарств, які займаються вирощуванням зернових культур.

«Якщо роздивитися техніку для тваринництва, то у нас представлена і косарка 3,5 м з плющенням для скошування люцерни під трактори від 100 к. с., і ворошилка для того, щоб розворошити масу перед згрібанням. Також представлений рулонний прес-підбирач, модель FB-119, який дозволяє збирати сіно, солому, а також іншу масу з продуктивністю 10 т/год. і обв’язкою сіткою», — демонструє він.

Є також кормозмішувач на 8 куб. м — для господарств, які мають 300-400 дійного стада. «Цей кормозмішувач цікавий тим, що він влазить в корівники старої будови з шириною 2,5*2,6 м», — уточнив Борис Онищенко.

З ґрунтообробної техніки представлений шестикорпусний плуг KUHN Multi-Master 153 навісний, але з транспортним колесом, з передплужниками для кукурудзи, який гарно приорює пожнивні залишки. Також є передпосівний культиватор шириною 9,5 м під трактори 250 к. с. і вище, представлена сівалка точного висіву 16-рядна під трактори 150 к.с. для посіву кукурудзи, соняшнику, буряку, ріпаку та інших культур.

Ще один агрегат — розкидач мінеральних добрив. «Ним можна вносити мінеральні добрива, наприклад, перед оранкою або для підживлення озимих. Він має об’єм бункера 4 куб. м і розрахований під трактори з третьою категорією навісу, від 200 к.с., тому що агрегат має значну вагу», — пояснив експерт.

Тож попереду у студентів — багато можливостей, а у аграріїв – надія отримати першокласних фахівців.  


Наталія Бортник, AgroPortal.ua