Trimble: ще точніше та ефективніше
Компанія Trimble одна з перших запатентувала систему автопілотування для сільгосптехніки, а також є розробником такої технології як корекційна система сигналу. До речі, компанія почала свою діяльність в той час, коли GPS тільки зароджувалася як технологія подвійного призначення, причому перший супутник GPS був запущений саме в рік заснування компанії Trimble. Але як провідний розробник рішень позиціонування для сільськогосподарського ринку Trimble почала історію в 2000 році з придбання Spectra Precision Group і отримала значні ресурси в технологіях позиціонування, сумісних з GPS, включаючи лазери та інші оптичні пристрої. З тих пір компанія виробляє все нові продукти і пропонує рішення для аграріїв усього світу.
Стратегія зростання Trimble полягає в розробці та просуванні на ринку інноваційних комплексних рішень для поточних і майбутніх клієнтів.
«У деяких випадках результатом цієї стратегії ставало придбання компаній або укладання партнерських угод, які дозволяють Trimble виходити на нові ринки, а також представляти нові технічні рішення. Технології рухаються вже від трактора до причіпного знаряддя, і тому ми два роки тому купили компанію Müller-Elektronik (Німеччина) і тепер переймаємо досвід у них, зокрема, в широко відомій технології — універсальний протокол комунікацій між трактором і причіпним обладнанням», — розповідає регіональний менеджер компанії Trimble Сергій Демиденко.
За його словами, багато часу і грошей компанією інвестується в розробки систем контролю, збору, передачі даних. Одна з останніх цікавих розробок — це автоматична синхронізація даних між дисплеями всієї наявної техніки в господарстві.
Сергій Демиденко також зазначає, що розробили і запустили функцію автоматичної синхронізації AutoSync. Вона автоматично передає інформацію по мережі Інтернет на всі підключені пристрої, включаючи планшети і смартфони. Функція AutoSync, що входить в пакет програмного забезпечення Trimble Farmer Core, ліквідує необхідність обмінюватися інформацією вручну, мінімізує помилки і повторне введення даних.
На виставці Agritechnica 2019 (Ганновер) буде представлена остання розробка Trimble в синхронізації даних.
З'явиться можливість заздалегідь створювати повністю замовлення-наряди від А до Я: що і де має бути зроблено, на якому полі, які роботи, які культури і т.д., і оператор буде отримувати таке завдання безпосередньо на дисплей.
Але поки найбільш затребуваними продуктами Trimble серед українських аграріїв є дисплеї CFX-750 і система автоводіння з автопілотуванням.
Акція: повний комплект точного землеробства за унікальною ціною
На нещодавній виставці AgroComplex компанія Trimble оголосила акцію для українських аграріїв, яка дає можливість спробувати відразу чотири складових повного комплекту точного землеробства, тобто, готовий комплекс рішення для сільгоспвиробників.
У пакетне рішення входить система автоводіння і дисплей. За словами Сергія Демиденка, він працює з усіма агрегатами, сумісними з ISOBUS, легко монтується на будь-яку модель трактора c допомогою запатентованого кріплення, і завдяки Wi-Fi та BT з'єднанню завжди в онлайн, що особливо зручно при дистанційному налаштуванні через програму Teamviewer.
Другий крок — на вибір: система автоводіння або система управління внесенням Field-IQ. Обидва продукти вже практично «маст-хев» для знаючих фермерів. Автоводіння дозволяє заощадити до 5% витрат на виключенні пересіву і пропусків. А система Field-IQ відповідає за автоматичний контроль секцій і норми внесення на причіпному обладнанні. Завдяки їй фермер економить на насіннєвому матеріалі, ЗЗР та добривах.
Третій інструмент — програмне забезпечення Farmer Pro, в якому відбувається збір інформації, передача її в хмарний сервіс і автоматична синхронізація. Також є можливість видавати завдання механізаторам, водіям і агрономам.
Четверта складова — це високоточний сигнал без використання базової станції.
«У міру розробки продуктів і розвитку технологій завжди першим кроком вважалося водіння, виключення пропусків перекриття. Це те, що легше і швидше за все впровадити у виробничий процес, і відразу видно ефект. І завжди паралельно з цими сервісами йде точний сигнал. В реаліях України ми прийшли до того, що супутникові сигнали надійніші в полі, зважаючи на те, що покриття мобільного Інтернету не дуже хороше, і провайдери не забезпечують надійність сигналу. Тому супутникова корекція завжди йде в ногу з автопілотуванням», — зазначає Сергій Демиденко.
Загальноприйнята точність сигналу становить 2,5 см. Trimble пропонує два види супутникових корекцій: Range Point — для більш простих операцій з точністю 15 см і CenterPoint — 2,5 см.
Акція «4 складові успіху від Трімбл» дає готове рішення і можливість аграрію відразу, а не частково, побачити, як система працює в комплексі, і отримати від неї повний ефект.
До того ж повний комплект пропонується за хорошими фінансовими умовами.
«Сільгоспвиробнику потрібно придбати обладнання — дисплей, контролер, системи автопілотування і контролю внесення. Всі компоненти підбираються залежно від техніки і причіпного знаряддя. І весь комплект у період акції пропонується із загальною знижкою в 20%», — уточнює Сергій Демиденко.
Також в рамках акційної пропозиції клієнт автоматично отримує активацію самого повного пакету програмного забезпечення на 4 місяці, високоточний сигнал (2,5 см) на 4 тижні та річну активацію сигналу з точністю до 15 см.
«В першу чергу дана пропозиція розроблена для тих, хто думає над впровадженням точного землеробства. Це готове рішення, і сільгоспвиробнику не доведеться витрачати кілька сезонів, щоб прийти до повного комплекту. Якраз часу дії акції досить, щоб зрозуміти, наскільки це рішення потрібне і ефективне», — пояснює Сергій Демиденко.
За його словами, важливою перевагою Trimble також є універсальність бренду і можливість установки системи автоводіння практично на будь-яку техніку потужністю від 120 к.с.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua