За інформацією «Української асоціації виробників біоетанолу», у 2021 році було вироблено 77 тис. т біоетанолу
На думку Андрія Біленького, біоетанол — цікава ідея для України, якщо виробляти його з кукурудзи. Загалом можна орієнтуватися на забезпечення 10% частки європейського ринку біоетанолу, а це — 1,8 млн т кукурудзи. Так, це лише 10% від загальної пропозиції кукурудзи в Україні, але це дасть додану вартість і додаткову стабільність внутрішнім цінам.
«Питання лише в тому, де виробляти біоетанол. На потужностях, які у нас є, ми здатні переробляти 0,5 млн зернових. Але ці заводи виробляють спирт, а не біоетанол. Щоб спирт став біоетанолом, потрібно збільшити його концентрацію мінімум до 99,3%. Не кожен завод може випускати етиловий спирт такої концентрації», — розповідає Андрій Біленький.
У Мінагрополітики натомість наголошують, що в Україні достатньо потужностей для переробки біоетанолу, спостерігається тенденція до їх зростання. Зокрема, завдяки приватизації спиртових заводів.
Високотехнологічне підприємство на Львівщині перероблятиме відходи сільського господарства
Компанія «АБ АГРО ПРОДЖЕКТ ГРУП» проєктує сучасний біоетанольний завод, будівництво якого розпочнеться наприкінці 2023 року. Як розповів керівник компанії Олександр Бататін, перший такий завод збудують в Одеській області, згодом планується будівництво ще трьох у різних регіонах України, зокрема на Львівщині.
Перший завод будуватимуть для енергетичної компанії «Газтранзит». Орієнтовна сума інвестицій в проєкт становить 30-35 млн євро.
«Потенціал нашої економіки — це 30 заводів глибокої переробки (біопереробки) агросировини в різних регіонах країни. Зокрема, у Львівській області розглядається варіант такого підприємства. Коротке логістичне плече з експортними ринками дасть змогу отримати більш високорентабельне підприємство. Підприємства з глибокої переробки одразу будуються нашою компанією експортно орієнтованими», — зазначив Олександр Бататін у коментарі Zaxid.Net.
Заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА Орест Гринів підтвердив, що такі плани є, і незабаром відбудеться зустріч, на якій обговорять доцільність будівництва такого підприємства саме у Львівській області.
Орест Гринів пояснив, що йдеться про глибоку переробку відходів сільського господарства, в якій використовуються мікроорганізми. На першому етапі планується переробляти пшеницю, згодом — мелясу (відходи з переробки цукрових буряків), целюлозу тощо.
«Біоетанольний завод — це високотехнологічне підприємство. Біоетанол має високу додану вартість. Розміщення підприємства на Львівщині спростить експорт продукту до країн ЄС. Це економічно вигідно. Також таке розміщення — це безпекове питання інвестпроєкту», — говорить Орест Гринів.
Він додає, що в Україні немає великих заводів з виробництва біоетанолу. Проте невеликі, що виробляють біоетанол із меляси, є — наприклад, у Волинській області.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua