Крім того, аналітики УКАБ прогнозують, що цього року очікується зростання площ під цукровими буряками, оскільки цукор — це продукт, який зараз експортується до країн ЄС.
«Цьому сприяє зняття квот на цукор, які раніше обмежувалися обсягами до 20 тис. т. Зараз ми вийшли на показники 50 тис. т і більше щомісяця. Це доволі сприятливий фактор, щоб наша цукрова галузь і сільгоспвиробники, що займаються вирощуванням цукрового буряку, нарощували виробництво», — вважає Роман Сластьон.
У Насіннєвій асоціації України очікують на незначне, але збільшення посівів ярих культур, як от пшениці та ячменю. Завдяки короткому періоду між посівом і збором та меншими витратами на ярі аграрії зможуть отримати прибуток у коротший термін.
Щодо зменшення площ під кукурудзою, то вони вже не такі критичні, аніж у кінці 2022 року. Вартість добрив зменшується, ціна на ринку — зростає.
«Сільгоспвиробники ще мають час подумати до кінця квітня. Саме тоді буде зрозуміло, скільки кукурудзи в Україні буде засіяно цьогоріч. За нашими прогнозами, це буде не менше 3-3,3 млн га», — зазначає Сюзанна Григоренко.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua