IT-технології на варті продуктивності та умов життя тварин

02 серпня 2016, 10:40 3622

Компанія «Даталаб Агро», головний офіс якої знаходиться в Цюріху, Швейцарія, займається розробкою і впровадженням ERP системи PANTHEON. Сьогодні програмою успішно користуються сотні фермерів в ЄС, а останнім часом результативність її впровадження оцінили й українські аграрії-виробники.

Для них інноваційну розробку адаптує команда проекту PANTHEON Farming, агровиробникам пропонується підвищити прибуток і якість продукції за рахунок впровадження інновацій та системи сучасного менеджменту.

Про особливості технології AgroPortal.ua розповіла директор PANTHEON Farming Христина Кузнєцова.

Джерело фото: З особистого архіву Христини Кузнєцовой
Джерело фото: З особистого архіву Христини Кузнєцовой

За її словами, однією з найбільш цікавих і прогресивних пропозицій «Даталаб» можна назвати систему електронного поголів'я «Електронне стадо». Використовуючи її, тваринники отримують інструмент для контролю свого бізнесу.

«Ця інновація дозволяє балансувати між фізіологією живого організму і суворо витриманою технологією виробництва з ефективною економікою», — говорить Христина Кузнєцова.


Сама технологія нескладна: кожній тварині, разом з вушної биркою, присвоюється ще NFC або RFID-мітка. Просканувавши таку мітку з допомогою мобільного телефону, фермер моментально знаходить інформацію про цю тварину у себе в мобільному додатку — його продуктивність, останнє отелення та історію хвороби. «Наприклад, він бачить, що корова занадто довго перебуває в сухостої, тобто не дає молока. Якщо перевести це на мову фінансів, то екстра день сухостою обходиться фермерові в суму до 100 грн, оскільки тварина отримує корм та догляд», — пояснила директор PANTHEON Farming.

Система також відстежує вплив різних кормів на якість м'яса і жирність молока. Фермер може сам моделювати взаємозв'язок між якістю корму, витратами на нього і плановим виходом молока або приростом м'яса у бичків.

Знаючи, скільки тварин зараз в лактації і припускаючи, яку якість молока можна очікувати, відділ продажів може сформулювати більш точну взаємовигідну пропозицію для ринку. А перебуваючи далеко від ферми, менеджер або власник може переглядати у вигляді звітів і графіків онлайн–інформацію про стан стада, підраховувати витрати і прибуток, аналізувати роботу персоналу.


«Остання розробка інженерів компанії — це окуляри Гугл для фермерів — GoogleGlass. За допомогою програмного забезпечення цих окулярів фермери можуть отримувати інформацію про тварину без клавіатур і моніторів, прямо на дисплеї у себе перед очима. Просканувавши бірку на вусі тварини, система виводить на екран окулярів основні дані про тварину — вага, статус, надій», — розкриває деталі Христина Кузнєцова.

Також вона додала, що ця розробка буде особливо зручна зоотехнікам і ветеринарам, які отримують оперативну інформацію, маючи при цьому вільні руки для роботи.


Лариса Степанушко, AgroPortal.ua