Коли допомоги нізвідки чекати: фермери на Київщині самотужки відновлюють виробництво

17 лютого 2023, 06:35 4172

Наразі фермери переживають дуже тяжкі часи, допомоги чекати немає звідки. Надія на інвесторів зникла, адже ніхто зараз не хоче вкладати свої кошти. Банки, які на початку війни надавали кредити нібито під 0%, змінили умови кредитування. На жаль, грантові програми підтримки працюють лише для вузького кола сільгоспвиробників. Тож, сьогодні в Soloviov Family Farm через війну змушені зменшити своє виробництво вполовину.

Про це AgroPortal.ua розповіли засновники ферми Soloviov Family Farm Алла та Сергій Соловйови.

Свій інноваційний проєкт вони почали створювати з 2016 року. Саме тоді в родині Соловйових народилась донечка, і дбайливі батьки стали замислюватись про здорове харчування дитини. У межах даного проєкту створюється екологічно чиста молочна та м’ясна продукція.

propData.content.image
Алла та Сергій Соловйови, засновники ферми Soloviov Family Farm

Орієнтуючись на передовий європейський агродосвід, зокрема, підтримуючи тісне партнерство з Австрією та Італією, ми прагнемо дорівняти як культуру виробництва, так і споживання продуктів до найвищих стандартів. Замкнений цикл виробництва дозволяє отримувати найкращу сировину для натуральних йогуртів, вишуканих сирів, смачних сосисок, делікатесних ковбас, паштетів та іншої якісної м’ясомолочної продукції.

Цей сучасний високотехнологічний сільськогосподарський комплекс об’єднує низку багатофункційних процесів: обробку землі, виробництво кормів, вирощування тварин, переробку м’яса та молока, виготовлення продуктів харчування.

У комфортних умовах із дотриманням суворих вимог Soloviov Family Farm вирощує понад 3500 голів тварин і птахів найкращих порід — 1500 голів молочних овець лакон, 1400 голів свиней мангалиця, до 500 голів качок орвія.

За словами власників ферми, у їхньому володінні понад 400 га землі, які до війни засівалися ячменем, вівсом, травами й підживлювалися тільки органічними добривами. Тож цілорічно ферма була забезпечена натуральними якісними кормами власного виробництва — сіном, сінажем, соломою, зерном.

«Незабаром посівна, а це недешеве задоволення, ще питання, хто її буде проводити. Багато з тих, хто у нас працював, виїхали або пішли воювати, тож на посівну будемо шукати людей. Насіння люцерни нам передали з Австрії, тож її й будемо сіяти — це те, що потрібно для тварин. Поки що запаси кормів є, маємо надію, що й посівна пройде добре, і зберемо новий урожай. Правильно підібрана стратегія розвитку кормової бази дозволяє нам впевнено вирощувати поголів’я й отримувати значний вихід дійсно якісної сировини — смачного молока й ніжного м’яса», — додає Алла Соловйова. 

Власники ферми докладали й продовжують попри складнощі докладати всіх зусиль для того, щоб створити максимально комфортні умови праці та проживання своїх працівників. Ще до війни їхні співробітники мешкали поруч із господарством, але нині територія зазнала багато руйнувань, зокрема й ці помешкання та склади. Багато було зруйновано та пограбовано, а техніку — вантажні машини — з їхнього автопарку вкрали. 

«Всіх завданих збитків поки не рахували, та й взагалі диво, що щось врятували. Один із основних видів діяльності Soloviov Family Farm — молочне вівчарство. Ми вирощуємо одну з найкращих молочних порід овець — лакон, завезену з Австрії. Але взагалі вона родом із Франції. По-перше, ці тварини сильні, витривалі та стійкі до хвороб. При цьому мають спокійний і лагідний характер. А по-друге, вони надзвичайно молочні: в день лакон дає до 2,5 л надою. Нам вдалося зберегти цих овець та свинку породи мангалиця. Ця порода славиться ніжним делікатним мармуровим м’ясом із великою кількістю сала», — говорить Алла Соловйова. 

Придбати екологічно чисту молочну та м’ясну продукцію можна онлайн, зробивши замовлення на сторінці у Facebook, а незабаром відновить свою роботу і їхній сайт. 

«Soloviov Family Farm — племінне господарство-репродуктор. В Європі подібні господарства мають державну підтримку. У нас, на жаль, такого немає, хоча молочне вівчарство має серйозну перспективу. Ми нікому не потрібні, тож розраховуємо лише на власні сили», — підсумувала Алла Соловйова.


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua