Втім, однозначно стверджувати, який народ може вважатися винахідником виноробства, ніхто не береться. Зате з упевненістю можна сказати, що протягом тисячоліть вино вважалося божественним напоєм: воно було і ліками від туги, і засобом пізнання таємниць буття.
Сьогодні вино залишається невід'ємним атрибутом повсякденного життя. AgroPortal.ua вирішив подивитися на вино під іншим кутом, попросивши володаря титулу «Кращий сомельє України 2011 року», сомельє ресторану Ronin* Олега Кравченко, порівняти учасників українського аграрного ринку зі смаком цього напою.
Алекс Ліссітса, генеральний директор «Індустріальної молочної компанії», президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»
Алекс Ліссітса — це, звичайно ж, іскрометний, яскравий, з хорошим балансом фруктовості, солодкості та кислотності німецький Рислінг. Рислінги зрозумілі, їх багато хто любить, адже вони досить гастрономічні та універсальні. Незважаючи на те, що зустрічаються різні версії, від пронизливо сухих і кислотних — до запаморочливо солодких, пізнього збору або айсванів, у Рислінгів, як і у Алекса, завжди є стрижень і відчувається стиль. Це одні з найбільш довгоживучих білих вин, що володіють відмінним потенціалом до витримки, які стають тільки кращими з віком і повністю розкривають себе.
Андрій Гордійчук, голова агропромислової корпорації «Сварог Вест Груп»
Андрія Гордійчука можна порівняти з вибуховим червоним супертосканським вином, таким як Solaia, Sassicaia. Ця категорія з'явилася порівняно нещодавно, наприкінці 60-х, але завдяки бунтарському характеру, амбіціям італійських виноробів з Тоскани та інноваціям, успішно завоювала світовий ринок. Зараз ці вина, що володіють структурним, насиченим і сильним характером, танінні, ягідні, довгоживучі, є одними з таких, що найуспішніше продаються завдяки своїй популярності. Ну, і ці амбітні вина, як і Андрій, завжди в стилі, завжди серед кращих.
Всеволод Кожем’яко, засновник групи компаній «Агротрейд»
Всеволод Кожем’яко за своєю енергетикою, любов’ю до життя у всіх її проявах, життєрадісністю, цілеспрямованістю та іскристістю є схожим на благородні ігристі напої — шампанське або іспанську каву. Будь-які перемоги і досягнення, радісні моменти в житті прийнято відзначати келихом ігристого вина. І воно, як і Всеволод, наповнює вас своєю світлою життєвою енергією, грою і переливом бульбашок, силою і багатогранністю затягує у вир подій. І ось ви, наповнений цією благородною енергією, вже пливете по хвилях життя до нових берегів і відкриттів.
Вадим Івченко, народний депутат України
Вадим Івченко, звичайно ж, чилійський Каберне Совіньон з імпульсивним характером і насиченим смаком. У молодшому віці вони бувають насичено-агресивні, ароматика і смак зашкалюють. Тут і яскрава чорна смородина, і ожина, і чорнослив. Насичені таніни. Чорний перець, інші спеції і тютюн — це те, що ми ще чуємо в цьому вині. З віком це вино стає більш спокійним, з'являються аромати сухих ягід, евкаліпта та м'яти, шкіри та сигари. Це те вино, яке так само, як і Вадим, завжди в центрі уваги. Вміє правильно себе презентувати та постояти за себе, «відправивши в нокаут» деяких вискочок з класичного Бордо.
Дмитро Скорняков, генеральний директор агрохолдингу HarvEast
Дмитра Скорнякова за делікатністю, тонкістю й інтелігентністю можна порівняти з класичними бургундськими білими винами. Зокрема, з одним із найбільш мінеральних та елегантних Шардоне — Шаблі. Навіть Шаблі Прем’єр Крю. Тонкість, глибина, тривалість післясмаку з мінеральними, квітковими нотками, з тонами цитрусових і зеленого яблука. З одного боку, вони не всім зрозумілі і близькі, але розібравшись в нюансах і тонкощах, ти розумієш, що в цьому вся істина. Що така манера і стиль — природні і натуральні. Це як освіжаючий ковток холодної джерельної води на полі підчас жнив.
Саймон Чернявський, генеральний директор «Мрія Агрохолдинг»
Саймона Чернявського можна порівняти з одним з еталонів європейських червоних вин — вина з Бордо. Причому з Правого берега, з Сент-емільон, де панують більш делікатні, в порівнянні з лівобережним Каберне Совіньоном, Мерло і Каберне Фран. У них відчувається благородство навіть у ранньому віці, більш делікатні таніни та структура. Але це не означає, що ці вина з віком не стають ще краще і шляхетніше. Насичені ягідні нотки переростають у більш спокійні і делікатні, з'являються нотки сухих трав, шкіри, тютюну. Спокій, рівність характеру і благородство на кожному етапі розвитку і в кожному ковтку. Ну, і надзвичайна гастрономічність. Що не дивно, адже французька кухня і французьке вино — це нерозривний союз.
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики і продовольства України
Тарас Кутовий відповідає смаку вина, вирощеного на українській землі. Для мене це надія на те, що в Україні є майбутнє в сільському господарстві, частиною якого і є виноробство. І вже зараз є вина, які це доводять. Зокрема, насичене яскравими ароматами чорних ягід і чорного перцю, з хорошими тонами витримки в дубі, каві і сап'янах, Каберне Мерло від сучасної виноробні «Колоніст» з Одеської області, розташованої на території Придунайської Бессарабії, яка в усі часи славилася своєю родючістю і традиціями. Це вино зі своїм обличчям і відмінним потенціалом, яке з року в рік стає тільки краще і різноманітніше.
RONIN — ресторан в гастро-родині Дмитра Борисова перуанської японської кухні, розташований в м. Київ на вулиці Зоологічна, 10.
Алла Стрижеус, AgroPortal.ua