Що кожен фермер має знати про новітні голландські технології для аналізу ґрунту?

28 серпня 2017, 07:00 9802

Все більше фермерів звертаються до інноваційних технологій для підвищення ефективності аграрного виробництва. Вони розуміють, що задля якісного та високого врожаю їм потрібно підтримувати збалансований стан ґрунту, і все частіше замовляють послуги аналізу ґрунту.

Не тільки для того, щоб забезпечити здоровий стан ґрунту, а й для зменшення затрат на посівні матеріали та добрива. Наприклад, голландська компанія SoilCares доводить, що завдяки розвитку сенсорних технологій у галузі ґрунтознавства сьогодні аналіз ґрунту може бути доступним, якісним та швидким. Останні 5 років вона присвятила розвитку зручного та оперативного приладу для моніторингу стану ґрунту та визначення добрив, що найбільше підійдуть для ґрунту та покращать врожайність. Собі за мету SoilCares ставить зробити агрономічні знання доступними фермерам у будь-якому куточку світу завдяки новим технологіям, які передаються їм безпосередньо в руки.

Інноваційні рішення для аналізу ґрунту вже доступні в більш ніж 10 країнах

Технології неймовірно швидко адаптуються на різних ринках. Так, активно користуються рішеннями для непрямого аналізу ґрунту в більш ніж 10 країнах, включаючи Україну, Кенію, Танзанію, Кот-д’Івуар. Однією з яскравих подій цього року стало офіційне представлення рішення для аналізу ґрунту для фермерів в Нідерландах, яке SoilCares презентувала разом із місцевим партнером HLB.

Сканер ґрунту SoilCares можна використовувати безпосередньо в полі. Пристрій приєднується до смартфону через Bluetooth та надає звіт про стан ґрунту в додатку SoilCares

Звіт про аналіз ґрунту всього за дві години

Основна пропозиція складається з двох елементів: стаціонарної компактної лабораторії Lab-in-a-Box та мобільного сканеру ґрунту SoilCares Soil Scanner. Lab-in-a-Box надає детальну інформацію про макро- та мікроелементи, тоді як сканер ґрунту SoilCares — про макроелементи (азот, фосфор, калій), органічну речовину, електропровідність та кислотність. Сканер ґрунту SoilCares — портативний та легкий для транспортування прилад, що дозволяє моніторити якість ґрунту безпосередньо в полі. Обидва рішення створені на базі сенсорних технологій для аналізу ґрунту. Середній інфрачервоний та рентгенофлюоресцентний спектрометри компактної лабораторії Lab-in-a-Box надають аналіз ґрунту за 2 години, тоді як сканер ґрунту SoilCares за допомогою ближнього інфрачервоного — всього за 10 хвилин.

Швидкість аналізу ґрунту є однією з найбільших переваг цих нових технологій. Більше того, компактна лабораторія не потребує жодного реактиву, а її користувачам не потрібен попередній досвід роботи в лабораторії.

Як це працює?

Для того щоб обладнання працювало в певній країні, потрібно відібрати та опрацювати певну кількість калібраційних зразків. Всі ці зразки направляються в Нідерланди до лабораторії Golden Standard Laboratory та аналізуються традиційними агрохімічними методами. З них отримують еталонні дані. Кожен зразок також сканується сканером ґрунту SoilCares та компактною лабораторією Lab-in-a-Box. Ці спектри поєднують з еталонними даними, отриманими стандартними агрохімічними методами.

Джерело фото: SoilCares
Джерело фото: SoilCares

Потім інформація додається до глобальної бази даних ґрунтів SoilCares та використовується для створення регресійних моделей, що в подальшому формують дані про ґрунт з сенсорного спектру. Рекомендації щодо внесення добрив створюються на базі отриманих спектральних даних. Таким чином, згенерований звіт містить інформацію про стан ґрунту, потреби елементів живлення, найбільш сприятливі для вирощування культури тa рекомендації щодо управління ґрунтом, включаючи внесення добрив.

Всі компоненти компактної лабораторії Lab-in-a-Box: подрібнювач ґрунту, висушувач ґрунту, середній інфрачервоний ALPHA та рентгенофлюоресцентний спектрометри, кульовий млин, сито і розділювач, приєднаний до мережі Інтернет комп’ютер для отримання результатів.

В Україні work in progress

Компанія SoilCares розпочала відбирати зразки для калібрації в Україні в 2015 році, коли заручилась підтримкою Національного інституту ґрунтознавства та агрохімії. Сьогодні SoilCares має діючу компактну лабораторію Lab-in-a-Box та активно завойовує провідну позицію на ринку.

Для того щоб якомога більше дізнатися про ринок, компанія взяла участь у низці заходів в Україні, таких як «Управління агробізнесом в Україні» (організатор УКАБ), «АгроПорт» у Харкові, «Агро Експо» в Києві та багато інших. До того ж у червні SoilCares стала спонсором проекту «Вишиваний Шлях» — пізнавального туру містами України, що мав на меті показати маловідомі мальовничі красоти України. В межах цього туру компанія SoilCares передала подарункові сертифікати фермерам на безкоштовний аналіз ґрунту.

Демонстраційний проект із застосовування інноваційного аналізу ґрунту для 18 агрохолдингів

Компанія SoilCares розпочала демонстраційний проект в Україні, де місцеві господарства та холдинги проведуть дослідження переваг аналізу ґрунту сенсорною лабораторією. Мета проекту — підкреслити важливість аналізу ґрунту задля отримання вищого врожаю та показати плюси використання сенсорних технологій для аналізу ґрунту в порівнянні з агрохімічним аналізом із використанням реактивів.

У межах проекту 18 агрохолдингів із різних регіонів надали по 10 зразків для аналізу ґрунту компактною лабораторією Lab-in-a-Box. Разом із тим, агрохолдинги стануть володарями супутникових зображень, що покажуть вегетацію культур на полі, де будо відібрано ґрунт для аналізу.  Крім того, учасники проекту отримають і  аналіз, зроблений із використання реактивів, для порівняння.

Проект стартував 15 липня та буде продовжуватися наступні 2 місяця. SoilCares також планує створити платформу для комунікації та навчання для своїх учасників, тому бере участь у днях поля. Два дні поля відбулися 11 та 18 серпня в Рівненській та Харківській областях. Демонстраційний проект буде продовжуватися до кінця вересня. Компанія SoilCares планує висвітлити результати проекту в середині вересня на заході УКАБ «Ефективне управління агрокомпаніями»


SoilCares.com спеціально для AgroPortal.ua