Технологія дифвнесення: підвищення врожайності за економії ресурсів

25 жовтня 2022, 06:57 1769

Джерело фото: ІМК

Збільшувати використання технологій точного землеробства вирішили в компанії ІМК, підписавши зі швейцарською компанією OneSoil угоду про дослідження та розробки в галузі польової аналітики та цифрового сільського господарства. Протягом наступних 5 років компанії продовжуватимуть разом вдосконалювати застосування на полях ІМК технології диференційного внесення ТМЦ.

Як розповів заступник генерального директора з інновацій компанії ІМК Богдан Кривіцький, оскільки агрохолдинг на початок впровадження технології диференційного внесення вже був повністю оснащений системами точного землеробства для його ефективного застосування, то цьогорічне розширення площ для дифвнесення до 25 000 га не потребувало значних інвестицій.

propData.content.image
Богдан Кривіцький, заступник генерального директора з інновацій компанії ІМК

Диференційним внесенням ми займалися ще з 2017 року, але OneSoil дав нам змогу завдяки дослідженням зрозуміти, як за використання цієї технології досягати правильного ефекту: отримувати підвищення врожайності, використовуючи таку ж саму кількість добрив і посівного матеріалу, або ж, як мати економію. Цього року за дефіциту добрив ми зменшували їх внесення, але, розподіляючи правильно по зонах продуктивності, змогли зберегти врожайність.

За його словами, в агрохолдингу планують працювати і надалі за цією технологією, оскільки побачили її ефективність: підвищили врожайність на полі, не збільшуючи витрати на добрива і насіння. Наприклад, у компанії дійшли висновку, що соняшник можна сіяти з меншими нормами висіву, посів кукурудзи здійснюють за розподілом — в сильніші зони на полях висівають більші норми, а в слабші — менші.

Таким чином, за підсумком минулого року компанії вдалося на загальній площі, де використовувалася технологія, додатково отримати до $300 тис. 

«Ми порахували, що для застосування технології диференційного внесення ТМЦ придатні близько 45% площ, які обробляє ІМК. На полях, які ще не досконало вивчені, технологію диференційного внесення не використовуємо, оскільки не знаємо, як це позначиться на загальному результаті. Але орієнтовно плануємо збільшити площі під цією технологією до 55 тис. га», — розповідає Богдан Кривіцький.

Він додає, що паралельно вестимуться роботи на полях з нестабільними і несталими зонами, щоб для кожного напрацювати індивідуальну історію.

Тож в ІМК радять сільгоспвиробникам за наявності технологічної можливості використовувати диференційне внесення, що дасть результат вже першого сезону. 


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua