За його словами, в агрохолдингу планують працювати і надалі за цією технологією, оскільки побачили її ефективність: підвищили врожайність на полі, не збільшуючи витрати на добрива і насіння. Наприклад, у компанії дійшли висновку, що соняшник можна сіяти з меншими нормами висіву, посів кукурудзи здійснюють за розподілом — в сильніші зони на полях висівають більші норми, а в слабші — менші.
Таким чином, за підсумком минулого року компанії вдалося на загальній площі, де використовувалася технологія, додатково отримати до $300 тис.
«Ми порахували, що для застосування технології диференційного внесення ТМЦ придатні близько 45% площ, які обробляє ІМК. На полях, які ще не досконало вивчені, технологію диференційного внесення не використовуємо, оскільки не знаємо, як це позначиться на загальному результаті. Але орієнтовно плануємо збільшити площі під цією технологією до 55 тис. га», — розповідає Богдан Кривіцький.
Він додає, що паралельно вестимуться роботи на полях з нестабільними і несталими зонами, щоб для кожного напрацювати індивідуальну історію.
Тож в ІМК радять сільгоспвиробникам за наявності технологічної можливості використовувати диференційне внесення, що дасть результат вже першого сезону.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua